banner277
banner264

Özel dikim gelinlikler şimdi Tire’de

Genç kızların hayallerini süsleyen ve olmazsa olmazlarından biri olan el emeği göz nuru gelinlikler artık Tire’de dikiliyor.

banner288
Özel dikim gelinlikler şimdi Tire’de
banner291

Ergün ÇELİK

Tire’de İbn-i Melek Caddesi üzerinde bulunan Mertel Moda Evi müşterilerine sunduğu binbir çeşit gelinlik modelleriyle görenleri büyülüyor.  Evlilik çağı gelen her genç kızın en önemli unsurlarından biri olan gelinlikler, Tireli imalatçılar Hüseyin ve Hediye Mertel çiftinin elinden geçiyor. Düğün zamanı geldiğinde kapı kapı gelinlik arayışlarına son veren işletmede hayalini kurduğunuz tüm gelinlikler kişiye özel olarak üretilebiliyor. Gelinliklerin yanında nişanlık, abiye ve her türden büyük beden giysilerin dikildiği Mertel Moda Evi, yeni sezona bomba gibi giriyor. Türkiye’nin en seçkin gelinlik imalatçılarından biri olan Tahsin Kahyaoğlu’nda uzun süre Ustabaşı olarak çalışan genç girişimci, yeni modelleri ve edindiği tecrübeleri şimdi de memleketi Tire’de sergiliyor. Mertel Moda Evi Kurucusu Hüseyin Mertel HaberTire Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “ 1994 yılında İzmir’in önde gelen firmalarında kendimi geliştirdim. İzmir’in ve Türkiye’nin önde gelen gelinlik firması olan Tahsin Kahyaoğlu’nda 7 yıl ustabaşılık yaptıktan sonra 4 yıl önce İzmir’de eşim Hediye Hanım ile birlikte kendi firmam olan Mertel Moda Evi’ni kurdum.   Aradan geçen 4 yılın ardından işimi kendi memleketim olan Tire’ye taşımaya karar verdim. Tire’nin böyle bir işletmeye ihtiyacı olduğunu düşündüm. Çünkü Tiremizin kaliteye ve aynı zamanda da bütçeye önem verdiğini biliyorum. Açılışımızın üzerinden 10 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen büyük işler başardığımızı, müşterilerimizi memnun ettiğimizi düşünüyorum. Bizler burada istek üzerine özel kalıplar çıkartıyoruz. Ve dileyen müşterilerimizin tüm aşamaları ayrıntılarıyla görebiliyor. Astar provası, beden provası ve bitmiş halinin provası olmak üzere kişinin tam isteğine göre modelleri birebir üretiyoruz.

Yeni oluşturduğumuz sistem ile artık genç kızlarımız kendi gelinliklerini kendileri tasarlıyor. Müşterilerimizin internetten, dergilerden ve diğer yerlerden baktıkları modellerin isteyene aynısını isteyene de bedeni, eteği, kolu ve danteli farklı olarak üretebiliyoruz. Ürettiğimiz gelinliklerin kuyruklarını da müşterilerimizin isteğine göre uzatabiliyoruz. Tüm bunların yanında türbanlı kardeşlerimiz için de istenilen ve hayali kurulan modelleri üretiyoruz. Yaptığımız tüm işlerde fazlasıyla ilgi ve özen gösteriyoruz. Tüm müşterilerimizi İbn-i Melek Caddesi üzerinde bulunan işyerimize tanışmaya bekliyoruz. 
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275