banner264

Tire’nin ilk özel Fen ve Anadolu Lisesi açıldı

2017 Aralık ayından bu yana kuruluş ve kadro çalışmalarını sürdüren Tire Kocatürk Okulları Özel Fen Lisesi ve Özel Anadolu Lisesi kuruluşunu tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığından çalışma onayı aldı.

banner288
Tire’nin ilk özel Fen ve Anadolu Lisesi açıldı
banner291

    Tire Kocatürk Özel Fen ve Anadolu Lisesi’nin Müdürlüğüne atanan M. Cengiz Ekşioğlu, Fen ve Anadolu Lisesi’nin Kuruluş ve öğretmen kadrosu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Ekşioğlu, “Tirenin İlk Özel Fen Lisesi ve Anadolu Lisesinin 2018-2019 Öğretim yılından itibaren öğrencilerimizin hizmetine sunmaktan son derece mutluyum. Modern binamızda 16-18 kişilik sınıflarda Laboratuvar, Kodlama sınıfı, Kütüphane ve diğer etkinlik alanları ile öğrencilerimize özledikleri okul ortamına kavuşturduk.
Özellikle öğrencilerimizin ve velilerimizin beklentilerine tam manası ile cevap vererek çok deneyimli branşında uzman öğretmen kadrosunu oluşturduk. Öğretmen kadromuzu önceki yıllarda ülkemizin değişik Özel Fen ve Anadolu liselerinde çalışmış çok deneyimli, öğrencilerimize hem orta öğretim düzeyinde alması gereken müfredat bilgilerini verecek hem de öğrencilerimizi en mükemmel şekilde üniversite sınavlarına hazırlayacak kadro ve öğretmen gurubudur.
    2018-2019 Öğretim yılında eğitim öğretime başlayacak Fen Lisemize öğrenci alımları şu şekilde olacaktır.

1)    2018-2019 öğretim yılında 9.sınıfta okuyacak olan öğrenciler M.E. B’nın 02 HAZİRAN 2018 Cumartesi günü gerçekleştirdiği LGS sonuçlarına göre 12.99 yüzdelik dilime giren öğrenciler Fen Lisesine kayıt yaptırabileceklerdir
2)    Ara sınıflara (10. 11. 12.) Resmi ve Özel Fen Liselerinden nakil yolu ile gelen öğrencileri kabul edebileceğiz.
Anadolu Lisesine öğrenci alımlarımız, Resmi ve Özel Anadolu Liselerine kayıt yaptırma şartlarını taşıyan tüm öğrenciler Kocatürk Kabul Sınavına Alınarak (10 Mart 2018’ de yapılan sınava katılmayan) kayıt yaptıra bileceklerdir. 
Fen ve Anadolu Lisemize öğrenci kayıtlarımız nakil yolu ile yapılacağından 9. Sınıfa kayıt yaptıracak öğrenci ve öğrenci velileri okulumuza gelerek  M.E.B “ORTAÖĞRETİM GEÇİŞ YERLEŞTİRME KILAVUZU 2018” yerleştirme ve nakil işlemleri hakkında bilgi almalarını tavsiye ederim.
Fen ve Anadolu Liselerimize ara sınıf (10. 11. 12.) öğrenci kayıtları nakil yolu ile yapılacağından öğrencinin öğrenim gördüğü lise müdürlüğüne verecekleri nakil dilekçesi ile yapılacaktır.
    Sayın velilerimize, sevgili öğrencilerimize ve bölgemize Özel Fen Lisesi ve Özel Anadolu Lisemizin hayırlı olmasını dilerim. Kocatürk Okulları sizlerin tüm Eğitim Öğretim beklentilerinize karşılamaya hazırdır.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276