banner264

Öğrenciler Salı Pazarı’nda KADES’i tanıttı

Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Salı pazarında kurdukları stantta Kadın Destek Uygulaması olan KADES programını tanıttı.

banner288

Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu’nda eğitim gören 10 öğrenci, hazırladıkları projeyle KADES uygulamasını tanıttı. Salı pazarında stant kuran öğrencilere polisler de eşlik etti. Öğrenciler Pazar girişinde durdurdukları kadınlara programı tanıttı.

Kadınların telefonuna KADES programını yükleyen öğrenciler, çocuklara balon ve şeker dağıttı.

KADES UYGULAMASI NEDİR?

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz da olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276