banner277
banner264

Çayır İlkokulu, Romanyalı öğretmenleri ağırladı

Bayındır’a bağlı Çayır İlkokulu, Erasmus projesi kapsamında Romanyalı öğretmenleri ağırladı. 5 gün boyunca bölgede kalan öğretmenler yöre kültürünü de tanıdı.

banner288
Çayır İlkokulu, Romanyalı öğretmenleri ağırladı
banner291

Bayındır’a bağlı Pınarlı Çayır İlkokulu, Romanya’dan gelen 2 öğretmene ev sahipliği yaptı. Pazartesi günü Bayındır’a gelen 2 öğretmen, 5 gün boyunca Pınarlı Çayır İlkokulunda eğitimin teknoloji üzerindeki etkisini gözlemlediler. Ders saatleri dışında kalan sürelerde ülkemizin ve yöremizin kültürünü tanıyan öğretmenler, Pınarlı Köyü’nde düzenlenen etkinliklere katılıp keşkek ve irmik helvası gibi yöresel lezzetleri de tattılar.

Misafir öğretmenler Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk’ü, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Dermirezen’i ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Ökay'ı makamlarında ziyaret etti.

Köy halkı misafir öğretmenlere kendi ürettikleri zeytinyağı ve yöresel oya işlemeli yazmalardan hediye etti. Ülkelerine dönmeden önceki son gün Pınarlı Çayır İlkokulu bahçesinde düzenlenen veda etkinliğinde Romanyalı öğretmenlere katılım sertifikası verildi. Öğretmenler sertifikalarını Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk'ün elinden aldı.

Proje koordinatörü Neşe Çobanoğlu 2023 yılında Romanya ve İspanya ziyareti için proje yazdıklarını belirtti. Misafir öğretmenlerle hafta boyunca okul müdürü Metin Şen, müdür yardımcısı Tuğba Güner, öğretmenler Emine Selin Gültekin, Doğan Cumhur Aytul, Neşe Çobanoğlu, Elif Yeniburgaz, Hanife Kadı ve Sema Arslan yakından ilgilendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274