banner264

Büyükkale’de vefa örneği

Büyükkale Mediha İçel Ortaokulu ilk mezunlarından Murat ve Ali Rıza ÇELİK kardeşler büyük bir vefa örneği göstererek okulun tüm birimlerini tadilat edip Babaları “Mevlüt Çelik ” adına kütüphane yaptırdılar.

banner288
Büyükkale’de vefa örneği
banner291

Okul bahçesinde yapılan programa İlçe Kaymakamı, daire amirleri, okul yöneticileri, hayırseverler , veliler ve mahalle sakinleri katıldı.

Açılış konuşmasını Okul Müdürü Taner CEYLAN’ın yaptığı programda okulun eski yöneticisi Ali KAYA ve hayırseverlerimiz Murat ÇELİK ve Ali Rıza ÇELİK VE Kaymakam Dr. Hasan TANRISEVEN konuşma yaptı.

KÖYE LİSE MÜJDESİ VERDİLER

Hayırseverler okulun açılış günü ve eğitim hayatları boyunca yaşadıkları birkaç anıyı anlatırken bir de büyük sürpriz yaparak mahalleye lise açma çalışmalarına başladıklarının müjdesini verdi.

Kaymakam TANRISEVEN ise hayırseverlerin bu müjdeli haberinden dolayı memnuniyetini dile getirip, büyüklerine hitaben ne mutlu ki onlara sizin gibi evlatlar yetiştirmiş diyerek eğitime yapılan yatırımların boşa gitmeyeceğini ülkemizin kalkınması için eğitimin çok önemli bir unsur olduğunu vurguladı.

Başköy İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi ve okunan şiirlerin ardından Mevlüt Çelik kütüphanesi açılışı yapıldı. Konukların kütüphaneyi ve okulun tadilat yapılan yerlerinin gezilmesiyle program sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat ÇELİK
Murat ÇELİK - 5 yıl Önce

Herşeyden önce göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim. Büyükkale Mediha İçel Ortaokulu nun ilk açıldığı yıl mezunuyum ancak kardeşim bu okulda okumadı ama her zaman gönlü bizimledir

Necmeddin  Çamlibel
Necmeddin Çamlibel - 5 yıl Önce

Gelecegimize yapilan enguzel yatirim

Şükrü Cengiz Yüksel
Şükrü Cengiz Yüksel - 5 yıl Önce

Sevgili Murat ve Alirıza.Köyünüze Babanız adına yaptırmış olduğunuz eğitim hizmetinizden dolayı sizleri tebrik eder gözlerinizden öperim.

sevgi gür
sevgi gür - 5 yıl Önce

98 de 2. sınıfı 1 yıl okudum ama çok güzel yıllardı.okul yolu arkadaslarınla sohbet etmek sınıfta okutulan dersler anılar cok güzeldi.köyümüzün bir liseye ihtiyacı vardı.

SIRADAKİ HABER

banner275