banner277
banner264

Türkiye’de dereceye girdi, üniversiteye giremedi

YKS’de aldığı yüksek puanla Türkiye’de ilk bin öğrenci arasına giren Orhancan Ayhan, tercih ekranında yapılan bir tuş hatası yüzünden üniversiteye yerleşemedi.

banner288

Serkan ÇİÇEK

Tire Kutsan Anadolu Lisesi’ni başarıyla bitiren Orhancan Ayhan, YKS’ye girdi ve sözel alanda Türkiye’de ilk bine girerek, büyük bir başarı gösterdi. Hayalini kurduğu ODTÜ Tarih Bölümü’ne girmeyi garantileyen Orhancan, tercih ekranında yapılan bir hata sonucu yerleştirilemedi.

ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen tercih sürecinde, tercih gönderme işleminin kendisi adına rehber öğretmeni tarafından yapıldığını söyleyen Orhancan Ayhan, bu kısımda tercihini gönderme işlemi yapılmadığı için bir enter tuşu yüzünden istediği üniversiteye yerleşemedi.

Babasıyla birlikte Tire Sanayi Sitesi’nde lastik tamircisi olarak çalışan başarılı öğrenci, yetkililerden, durumun telafi edilmesi için yardım bekliyor.

Başına gelen bu talihsiz olaydan dolayı psikolojik olarak da etkilenen Orhancan Ayhan, ODTÜ’ye kaydını yapamazsa, hayatının geri kalanına lastik tamiricisi olarak devam edeceğini söyledi.

Baba İlhan Ayhan ise büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade ederek, yetkilerden yardım istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276