banner264

Sağanak yağış, okul bahçesini göle çevirdi

Tire’de dün gece boyunca etkili olan sağanak yağış, bir okul bahçesinin göle dönmesine sebep oldu.

banner288
Sağanak yağış, okul bahçesini göle çevirdi
banner291

 Tire’de dün gece boyunca etkili olan sağanak yağış, bir okul bahçesinin göle dönmesine sebep oldu.

 

Ercan ÇELİK / HaberTire

 

HABER VİDEOSU EN ALT KISIMDA
Tire’de hizmet veren Tire Ersan Kirazoğlu Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, öğrenci ve öğretmenleri Çarşamba sabahı okula gelince gördükleri manzara karşısında şaşkına döndüler. Adeta bir göleti andırır vaziyette neredeyse diz boyu suyla dolu okul bahçesinden geçerek, okula girmek mümkün olmadı. Okul yetkilileri hemen durumu itfaiyeye bildirdiler. Tire Belediyesi İtfaiye Ekipleri kısa süre içinde okula intikal ederek, 3 ayrı su pompasıyla okul bahçesindeki suyu tahliye etmeye giriştirler.


Okulun bahçe kapısında bir süre bekleyen öğrenci ve öğretmenler suların biraz çekilmesinden sonra okula güçlükle girebildiler. Olayı haber alan Tire Kaymakamı Hüseyin Ergi ve Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Ölçer, okula gelerek incelemelerde bulundular.


Gece boyunca üst sokaklardan akan yağmur suyunun okulun bahçe kapısından girerek, yol zemininden düşük olan bahçeye dolduğu tespit edilen yağmur sularının tahliyesi için Tire İtfaiyesi seferber oldu. Tahliye işlemi gün boyu sürdü. Yağmur sularının yollardan toplayıp geldiği kum ve pislikler ise okul bahçesine çökerek, ortalığı bataklığa çevirdi.


Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2013, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274