Ercan ÇELİK

Tire’de uygun bir depo bulunup kiralanamadığı için geçen yıl Toprak Mahsülleri Ofisi, Tire’de bir süre buğday alımı yapamamış ve pek çok üretici büyük mağduriyet yaşamıştı. Tireli İş İnsanı Hakan Ayhan’ın deposunu bedelsiz olarak kullanıma açmasıyla TMO alıma başlamıştı.

Geçen bir yılda Tire’de kalıcı olarak bir depo yine bulunamadı ve depo krizi geldi kapıya dayandı. Hasada başlayan buğday üreticisi kara kara düşünürken, CHP’li Tire Belediye Meclis Üyesi Hakan Ayhan, Ali Gülcü, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk ve Ak Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu devreye girdiler.

İş İnsanı Hakan Ayhan’ın, şirketine ait depoyu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bedelsiz olarak kullanıma açması ve TMO’nun depoyu kabul etmesiyle kriz aşılmış oldu. Toprak Mahsülleri Ofisi, Tireli üreticilere randevu vermeye başladı, yarın itibariyle Tire’deki depodan buğday alımı başlıyor.

DEPO, ALIM İÇİN HAZIRLANDI

Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu’nun, programları sebebiyle şehir dışında olmasından dolayı Başkanvekilliği görevinde bulunan Hakan Ayhan, bugün depoyu ziyaret etti. TMO, Tire Süt Kooperatifi ve Tire Belediyesi’nin de devreye girmesiyle, depo buğday alımı için hazır hale getirildi.  

QUA Granite, yeni yılı başarılarıyla kutluyor! QUA Granite, yeni yılı başarılarıyla kutluyor!

HAKAN AYHAN: “ÜRETİCİNİN SORUNU, HEPİMİZİN SORUNUDUR”

Depoyu ziyaret eden Hakan Ayhan, “Biz büyük oranda geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan bir ilçeyiz. Eğer üreticimizi ilgilendiren bir sorun varsa bu sorun hepimizin sorunudur ve hepimiz elimizi taşın altına koyacağız. Umarım depo sorunu önümüzdeki sezon kalıcı olarak çözülür ve üreticimiz mağdur olmaz. Bu yıl bu krizi aşmamızda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Tmo4

Tmo3

Tmo2

Editör: Ercan Çelik