Tire Belediyesi tarafından 3.’üncüsü düzenlenen Güme Dağcılık ve Kültür Şenliği’ne 300’ü aşkın çeşitli kulüplere bağlı dağcı katıldı.

 

Tire Belediye Basın

 

Tire, 2 gün gün süreyle Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen dağcıları ağırladı. Belediye tarafından üçüncüsü gerçekleştrilen Güme Dağcılık ve Kültür Şenliği’ne 300’ü aşkın dağcı katıldı. Nazım Çulcu Parkı civarında oluşturulan kamp alanına yerleşen dağcılar, tarihi Belediye Bandosu’nun verdiği mini konseri izledikten sonra geceyi kurdukları kampetlerde geçirdiler. Tire Belediyesi, şenlik boyunca dağcılığa gönül vermiş konuklarını en iyi şeklide ağırladı. Kamp alanında düzenlenen eğlencede ise Tire Belediyesi Konservatuvarı Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileri ilgiyle izlendi.

 

EĞLENCELİ YARIŞMALAR DÜZENLENDİ

Dağcıların katıldığı, canlı langırt, un üfleme, çuval, denge ve koca ayak yarışmaları renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe, “Kardak”, “Dedak”, “Tire Dak” gibi seçkin dağcılık kulüplerinin yanında çok sayıda bireysel katılım oldu. A ve B Gurubu şeklinde ikiye ayrılan dağcılar, tercih ettikleri 3 ayrı parkurda yürüyüşlerini gerçekleştirdi. A Gurubu dağcıları, Derekahve, Arap Pınarı, Güme Mahallesi, Gökçepınar, Kaplan parkurunda, B Gurubu dağcıları ise daha zorlu olan Balımsultan, Yuvalı, Yörükkaya, Taşoluk, Fesat tepe, Kovan Çayırı ve Yeldirmen parkurunda yürüyüşler gerçekleştirdi. Bu etkinliklerin dışında kalmak isteyen amatör dağcılar ise sadece Derekahve ve Kaplan Köyü parkurununda ter döktü. Kaplan köyünde buluşan guruplar daha sonra birlikte Tire’ye döndü.

 

DOĞA DOSTLARINDAN TİRE BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR

2 gün boyunca doğa tutkunlarını misafir eden Tire Belediyesi’ne dağcılardan teşekkür geldi. Tire Belediyesi’nin üçüncüsünü düzenlediği organizasyonun kusursuz olduğunu söyleyen misafirler Tire'nin eşsiz bir coğrafyaya sahip olduğunu dile getirerek bu imkanı sağlayan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek'e ve belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.