Üretim yolları konusunda seçim döneminde her fırsatta hassasiyetini dile getiren ve çiftçi için hayati öneme sahip olan üretim yollarının asla ihmal edilmeyeceği sözünü veren Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, göreve gelir gelmez üretim yollarının iyileştirilmesiyle ilgili girişimleri yaptı.

Geçtiğimiz hafta Tire Belediyesi Fen İşleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal mahallelerde üretim yollarının düzenlemesine başladılar. Bugün Dağdere mahallesinde Darıdere mevkiinde çalışmalarını sürdüren ekipler, yollarda yağışlar sebebiyle oluşan deformasyonları giderip, otları temizleyerek, zemin düzenlemesi yapıyor.

Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Başkan Okuroğlu, “Ziyaret ettiğim mahallelerde üretim yolları ile ilgili pek çok talep aldık. Söz verdiğimiz şekilde üretim yollarıyla ilgili İzmir Büyükşehir Belediyemizle bir planlama yaptık ve çalışmalara başladık. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ve Tire Belediyesi Fen İşleri ekiplerimiz öncelikli olarak incir sezonu öncesi dağ köylerinde üretim yollarında çalışmalarını tamamlayacaklar. Üreticimizin hasat sezonunda mağdur olmaması önceliğimiz.” dedi.

Uretim7

Üretim yollarında çalışmalar başladı Üretim yollarında çalışmalar başladı

Uretim8

Uretim6

Uretim4

Uretim5

Uretim2

Editör: Ercan Çelik