Tire’de asfalt yama çalışması başladı Tire’de asfalt yama çalışması başladı

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın talimatı ile gerçekleşen proje kapsamında, parkın çeşitli alanlarına yapılan eklemeler ve iyileştirmeler, vatandaşların keyifli vakit geçirmesine olanak tanıyacak. Parkın içerisinde yer alan havuzda gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, eskiden olduğu gibi bir köprü inşa edildi. Bu sayede ziyaretçiler, parkın atmosferinde nostaljik bir dokunuşla buluşacaklar.

Yeşil alanlara yapılan çimlendirme çalışmalarıyla birlikte, parkın genel görünümü daha ferah ve davetkar hale getirildi. Atatürk ve çocuklarını temsil eden özel bir heykelin eklenmesiyle, parkın estetik değeri arttırıldı.

Park içerisindeki Ahmet Munis Armağan Halk Kütüphanesi, restore edilen Can Egeli binasına taşınacak. Bu önemli taşınma süreci sonrasında kütüphane, modern bir kafeteryaya dönüştürülecek.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, projenin tamamlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tire Atatürk Parkı, ilçemizin sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlayacak önemli bir mekan haline gelecek. Yapılan yeniliklerle birlikte parkımız, halkımızın daha fazla keyif alacağı bir ortama dönüşüyor. Parkın açılışını vatandaşlarımızla birlikte çok yakında yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Yenilenen Atatürk Parkı, hem çocuklar hem de yetişkinler için çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak ve Tire'nin sosyal hayatına renk katacak.

Editör: Ergün Çelik