banner277
banner264

Tire Polisi 'UYUMA' dedi

Tire Polisi, uyuşturucuyla mücadele kapsamında kurulan ‘UYUMA’ uygulamasının tanıtımı için Salı pazarına çıktı. Programı vatandaşlara anlatan polis, Pazar yerinde bilgilendirme broşürü dağıttı.

banner288
Tire Polisi 'UYUMA' dedi
banner291

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, uyuşturucu maddeyle mücadeleyi her alanda sürdürüyor. Bir yandan uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonlar düzenleyen ekipler, diğer yandan kullanımın önüne geçmek için çeşitli projeler yürütüyor. Dün Salı pazarına çıkan polis ekipleri, Pazar yerinde stant kurarak ‘UYUMA’ uygulamasının tanıtımını yaptı. Vatandaşlara broşür dağıtan ekipler, gün boyu Pazar yerini gezdi. Halkı bilgilendirme faaliyetlerinin aralıksız bir şekilde sürdürüleceği öğrenildi.  

UYUMA PROJESİ NEDİR?

Uyuşturucu madde kullanımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başta gençlerimiz olmak üzere toplumumuz açısından büyük tehlike arz etmektedir. Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun bu konuda bilinçlendirilmesi de kaçınılmazdır.

 Başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tamamen yerli ve milli bir yazılımla gerçekleştirdiği, akıllı telefonlardan Google Play Store ve Apple sanal mağazalarından ücretsiz olarak temin edilebilen UYUMA Uygulaması aktif hale getirildi.   

 PROJENİN AMACI

UYUMA projesi, teknolojik imkânlar aracılığıyla uyuşturucu ile mücadelede vatandaş duyarlılığını oluşturmak, toplumsal sorumluluk bilincine uygun şekilde ve daha etkin hale getirmek suretiyle kalıcı ve güçlü bir mücadele ortamı oluşturmak amacıyla hazırlandı. Bu proje ile uyuşturucu suçlarına daha seri müdahale imkânı sağlanması hedeflenmiştir.

 Uygulamanın önemli özelliklerinden biri ise bildirim yapanın kimlik bilgilerinin kesinlikle gizli kalması, bildirim yapanın numarasının görünmesi ve soruşturmanın hiçbir aşamasında üçüncü kişiler tarafından kesinlikle bilinmeyecek olmasıdır.

 Uygulamayı telefonlarına indiren vatandaşlarımız, kişisel bilgilerini sisteme kaydettikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayacaktır. Sokakta gördüğü uyuşturucu ticaretini polise bildirmek isteyen vatandaş, uygulamadaki butona basarak ihbarda bulunacak. Sisteme konum bilgisiyle birlikte düşen ihbar, bölgeye en yakın ekibe iletilecek. İhbarcının kimliği kesinlikle gizli tutulacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274