banner264

Televizyondan çıkan yangın korkuttu

Tire’de meydana gelen yangında bir ev tamamen kullanılamaz hale gelirken büyük şans eseri ölen yada yaralanan olmadı.

banner288
Televizyondan çıkan yangın korkuttu
banner291

 Tire’de meydana gelen yangında bir ev tamamen kullanılamaz hale gelirken büyük şans eseri ölen yada yaralanan olmadı.Ergün ÇELİK

Geçtiğimiz gün Karagazi caddesi no 15 adresindeki bir evde yangın çıktı. Aşırı duman ve koku mahalleyi sarınca komşular hemen İtfaiye’yi aradı. İtfaiye gelene kadar kendi imkanlarıyla yangına müdahale eden komşular bir yandan hortumlarla bir yandan da kovalarla su taşıyarak yangını söndürmeye çalıştı.Olay yerine kısa sürede intikal eden İtfaiye ekipleri ilk olarak yanan evin kapısını kırıp içeri girdi. İçerde birilerinin olup olmadığını kontrol eden ekipler kimsenin olmadığını farkedince rahat bir nefes aldı. Daha sonra vakit kaybetmeden söndürme çalışmaları başlatıldı. 


Yanan evin Necla Kızıl (55)’a ait olduğu anlaşılırken yangının televizyon fişine bağlı elektrik kontağından çıktığı belirlendi. Yangın sonrası incelemelerde bulunan Tire Belediyesi İtfaiye ekipleri bir (1) odanın tamamen yandığını diğer odaların ise yoğun duman ve is nedeni ile kullanılamaz hale geldiğini belirledi. Evde meydana gelen hasar için Belediye’nin yardım elini uzattığı da gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2013, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275