banner264

Manisa Valisinden dolandırıcılar hakkında suç duyurusu

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, valiliği ve kendi adını kullanarak vatandaşları dolandıran kişiler hakkında Manisa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.Manisa Valisi ve Manisa Valiliğinin adını kullanarak yardımsever...

banner288
Manisa Valisinden dolandırıcılar hakkında suç duyurusu
banner291

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, valiliği ve kendi adını kullanarak vatandaşları dolandıran kişiler hakkında Manisa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Manisa Valisi ve Manisa Valiliğinin adını kullanarak yardımsever kişi ve kuruluşların iyi niyet duygularını istismar eden dolandırıcılar yeni yöntemlere başvuruyor. Manisa Valiliği Özel Kalem Müdürü Mustafa Öztürk, sahte ismi ile düzenlenen mesaj ekinde Manisa Valiliği logosu kullanılarak resmi evrak görünümü kazandırılan, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in adının kullanıldığı, Akhisar Kaymakamı, İl Milli Eğitim Müdürü ve Alaşehir Belediye Başkanı, STK temsilcilerinin organizesinde yapıldığı belirtilen ’Engelliler İçin Engelsiz Yaşam Projesi/Kampanyası’ gibi başlıklar altında sivil toplum kuruluşlarına dolandırıcılık maksatlı mesaj gönderildiği tespit edildi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, diğer bazı sivil toplum kuruluşlarına da gönderilen ve Manisa Tabipler Odası Başkanlığından valiliğe iletilen mesaj örneği ile birlikte söz konusu sahtekarlık ve dolandırıcılığı yapan sorumlular hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılması için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Tabipler Odasına mesaj gönderdiler

Tabipler Odasına Manisa Valiliği logosu kullanılarak hayali Manisa Valiliği Sosyal Yardım Koordinasyonu Başkanlığı adına Mustafa Hakan Güvençer e-imzası ibaresi ile gönderilen mesajda, Manisa genelinde yapılan araştırmalar sonucu ilk ve orta öğrenim aşamasında olan engelli öğrenciler için ‘Engelsiz Yaşam Kampanyası’ başlatma kararı alındığı, konuyla ilgili akülü araç alınmasına, akülü araç alımı için ihale başlatılmasına, ihaleyi araştırmalar yapılarak en düşük fiyat teklif eden medikal firmasına verilmesine, kampanya ile ilgili il, ilçe belediyeler, kaymakamlıklar, il, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin bilgilendirilip katılım sağlanmasına, gerek görüldüğünde STK, odalar ve iş adamlarından destek talep edilmesine, kampanya bedellerinin toplanması için ihaleyi almaya hak kazanan medikal firmasının hesap bilgilerinin paylaşılmasına karar verildiği ifadeleri yer alıyor.

Valilikten yapılan açıklamada, Manisa Valiliği adına hayırsever kişi ya da kuruluşlardan engelli vatandaşları veya diğer ihtiyaç sahipleri için yardım talebinde bulunulmadığı kaydedildi. Açıklamada, "Manisa Valiliği adını kullanarak yardım talep eden bu gibi şahıslara itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşılması halinde ivedilikle valilik, kaymakamlık, emniyet, jandarma ya da savcılığa bildirilmesi, kamuoyunun dikkatine önemle ve saygıyla duyurulur" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276