banner264

Jandarmadan uyuşturucu tacirlerine 60 milyonluk darbe

İzmir İl Jandarma Komutanlığı tarafından 2016 yılı boyunca yürütülen operasyonlar sonunda oluşan uyuşturucu ile mücadele bilançosunda, uyuşturucu tacirlerine vurulan darbenin maddi boyutu 60 milyon lira olarak açıklandı.

banner288
Jandarmadan uyuşturucu tacirlerine 60 milyonluk darbe
banner291
İlçemiz Tire başta olmak üzere İzmir’in 30 ilçesinde uyuşturucu yetiştirenlere ve satanlara karşı amansız bir mücadele içinde olan İzmir İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı timler, geride kalan 2016 yılında başarılı operasyonlara imza attı. 

ELE GEÇEN UYUŞTURUCUNUN DEĞERİ 60 MİLYON TL
Tire’nin kırsal bölgelerinde de sık sık yapılan operasyonlar ve buralarda ele geçirilen uyuşturucu maddeleri sık sık yerel haberlere konu olmuştu. Tire’dekinin benzeri operasyonlar il sınırlarının tamamında yıl boyu sürdü. 


TOPLAMDA; 380 OPERASYON, 528 GÖZALTI
Bu operasyonlarla uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığı ve yasa dışı ekim olayları ile mücadele kapsamında 380 operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonlar neticesinde 528 şahıs gözaltına alınarak haklarında yasal işlem yapıldı. Yine bu operasyonlarda 72 bin 672 kök kenevir bitkisi ele geçirilirken ele geçirilen uyuşturucu maddelerin toplam değerinin yaklaşık 60 Milyon TL olduğu belirlendi. Ayrıca ele geçirilen 72 bin 672 kök kenevir bitkisinin jandarma ekipleri tarafından imha edildiği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276