banner277
banner264

Gölete giren gençlerden biri boğuldu

Tire’de serinlemek için gölete giren 2 gençten biri gölette boğuldu. Boğulan gencin cansız bedeni Jandarma Su Altı Arama Ekibi tarafından çıkarıldı.

banner288

Ercan ÇELİK

Olay öğle saatlerinde Tire’ye bağlı Eskioba Köyü’ndeki sulama göletinde meydana geldi. Tire’nin Çiniyeri Köyü’nde yaşayan Serkan Endes (18) ve Işıklı Köyü’nde yaşayan  Volkan Vurucu (17) isimli iki arkadaş, motosikletle Eskioba Göleti’ne gittiler. Burada serinlemek için gölete giren ikili bir süre yüzdükten sonra iddiaya göre Serkan Endes bir anda kayboldu. Arkadaşı Volkan Vurucu ise hemen yakınlardaki köylülerin yanına giderek yardım istedi. Köylüler, durumu jandarmaya ve muhtara bildirip, gençlerin gölete girdikleri bölgeye gittiler. Fakat Serkan Endes’in göl kenarındaki ayakkabı ve giysilerinden başka görünürde bir şey yoktu.

Olay yerine gelen jandarma ekibi olay yerinde inceleme başlattı. Gölette boğulduğu düşünülen Serkan Endes için İzmir’den Jandarma Su Altı Arama Kurtarma Ekibi istendi. Ekip, gölette arama çalışmalarına başladı.

KÖYLÜLER UYARMIŞ

Olayı duyar duymaz gölete giden Köy Muhtarı Ergün Bayır, 2016 yılında açılan gölette bugüne kadar böyle bir olay yaşanmadığını ifade ederek, “Bu çocuklar bizim köyümüzden değil, dışarıdan gelmişler buraya. O yüzden göleti pek bilmiyorlar. Yanılmışlar suya girmişler. Göletin her yerinde Devlet Su İşleri’nin koyduğu ‘Suya Girmeyiniz’ yazılı levhalar var. Ona rağmen girmiş gençler. Üzgünüz. Bizim köyün gençleri bu gençleri görmüşler ve gölete girmemeleri konusunda uyarmışlar. Fakat dinlemeyip girmişler.” Dedi.

Olayı haber alan Tire Arama Kurtarma ve Eğitim Derneği üyeleri de Eskioba Göleti’ne gitti. Üzgün olduklarını belirten Dernek Başkanı Elvan Demirtaş, özellikle gölet, kanal gibi tatlı sulara girilmesinin çok tehlikeli olduğunu söyledi ve vatandaşları uyardı.

Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274