banner264

Bir anda alev topuna dönen kamyon, kül oldu

Tire’de ova yolu iyileştirme çalışmalarında görevli bir kamyon bir anda alev alarak kullanılamaz hale geldi.

banner288
Bir anda alev topuna dönen kamyon, kül oldu
banner291

 Tire’de ova yolu iyileştirme çalışmalarında görevli bir kamyon bir anda alev alarak kullanılamaz hale geldi.Ercan ÇELİK / HaberTire


İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi’nin işbirliğiyle devam eden üretim yollarında iyileştirme çalışmalarında faciadan dönüldü. Olay saat 17:20 sıralarında Doğu Çevre Yolu olarak da bilinen Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nı Kazantepe Ovası’na bağlayan toprak yolda meydana geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi adına çalışan taşeron firmaya ait olan 35 AY 0687 plakalı su tankeri, çalışmalar esnasında bir anda alev aldı. Sürücü İbrahim Bağrıaçık hemen itfaiyeyi arayarak yardım istedi. 


AKS ve İtfaiye ekipleri, olay yerine yakın oldukları için saniyeler içinde yangına müdahale ettiler. Araçtaki yangın çevredeki tarlalara sıçramak üzereyken Tire İtfaiyesi ekiplerinin başarılı müdahalesiyle kontrol altına alınıp söndürüldü. Fakat bir anda alev topuna dönen kamyon, itfaiyenin tüm çabalarına rağmen adeta küle dönerek kullanılamaz hale geldi. Olayda herhangi bir yaralanma ya da can kaybı olmaması da teselli oldu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2013, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274