banner277
banner264

Tireliler, ek tren seferleri istiyor

İzmir Basmane Garı’ndan her gün akşam saat 17:10’da kalkan “Basmane-Tire-Ödemiş” seferini yapan trenine binen Tire yolcuları, Çatal aktarması ile Tire’ye ulaşabilmekte.

banner288
Tireliler, ek tren seferleri istiyor
banner291

 

İzmir Basmane Garı’ndan her gün akşam saat 17:10’da kalkan “Basmane-Tire-Ödemiş” seferini yapan trenine binen Tire yolcuları, Çatal aktarması ile Tire’ye ulaşabilmekte. Bu meşakkatli yolculukta Tire yolcularının yaşadığı bir diğer sıkıntı ise vagonlarda yaşanan izdiham.

 

Toplamda 3 vagonla yapılan yolculukta, ortalama olarak vagonlardan ikisini Tireli yolcular doldurmakta. 17:10 saatinde yola çıkan trende Tire yolcularının yanı sıra; Torbalı, Bayındır, Ödemiş ve ara istasyonlarda inen yolcuların hepsi yer aldığından oluşan büyük kalabalık, sık sık oturma yeri hatta ayakta kalma yerleri için tartışma ve kavgaların yaşanmasına sebep olmakta.

 

Bu durumdan oldukça şikayetçi olan Tireli yolcular, demiryolunu kullanmak istediklerini ve kullanma zorunda olduklarını, fakat yaşanan yoğunluk, sıkıntı, yorgunluk ve de tartışmaların kendilerini canlarından bezdirdiğini belirterek, akşam saatlerinde Basmane-Tire güzergahına bir sefer daha bırakılmasını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274