banner277
banner264

“Süt Kuzusu”, Tire’de hayata geçiyor

Geçtiğimiz günlerde Bayındır, Selçuk, gibi yakın ilçelerde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Süt Kuzusu Projesi’nde, Tire proje dışında bırakılmış, konuyu HaberTire gündeme taşımıştı. Sosyal medyada Tireli vatandaşların da tepkisini çeken konuyla ilgili hamle Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’dan geldi.

banner288
“Süt Kuzusu”, Tire’de hayata geçiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu projesi kapsamında Bergama, Dikili, Kınık, Bayındır, Selçuk ve Ödemiş ilçelerinin merkez mahallelerini de dahil etmesi ve Tire'yi proje dışında bırakması nedeniyle yaşanan sıkıntıyı dile getiren Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 'den söz aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 30 ilçenin belediye başkanını kapsayan 'proje zirvesi' toplantısında Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran görev süresi boyunca yaptıkları icraatları ve süreçte yapmayı planladıkları projeleri anlattı. Başkan Duran ayrıca Başkan Soyer'e sunumunun yanı sıra Tire özelinde öneri ve taleplerini de aktardı.

YAĞMUR SUYU DRENAJ HATTI, MEZBAHA VE OTOPARK PROJESİ İÇİN SÖZ ALINDI

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi ortak projelerinin ivedilikle hayata geçirilmesini talep eden Başkan Duran "Mezabaha, otopark, yağmur suyu drenaj hattı, kanalizasyon şebekesi yenileme, dere ıslahları, kentsel dönüşüm ve yayalaştırma" projelerinden bahsetti.

Süt Kuzusu projesi kapsamında Tire'nin kapsam dışı bırakılmasını kabul etmediklerini ifade eden Duran, sunumunun öneri bölümünde "Bizler Tire olarak üreten bir ilçeyiz. En yakınımızda bulunan ilçelerin projeye dahil edilip bizim kapsam dışında kalmamız haklı eleştiriler ile karşı karşıya kalmamıza neden oldu. Bu eleştiriler tamamen siyaset üstü ve haklı eleştirilerdir. Bu sebeple ilçemizin projeye dahil edilmesini istiyorum "dedi.

Sunumun ardından Başkan Duran'a yaptıkları hizmetler için teşekkür eden Başkan Soyer Tire'nin projeye dahil edileceği sözünü verdi. Başkan Soyer ayrıca Tire Belediyesi tarafından daha önce belirlenen noktalarda yağmur suyu drenaj hattı, Mezbaha ve Alay Parkı bölgesinde yapılması planlanan Otopark çalışmalarının yapılacağının sözünü verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turan bey
Turan bey - 2 ay Önce

Sütü ben üretiyorum bana sıra gelince sana yok arkadaş niye ben insan değilmiyim ne saçma sapan bir durum bu ya bunun bu güne kadar kalması bile saçmalık

SIRADAKİ HABER

banner276