banner277
banner264

Müftülük, veresiye defterindeki borçları kapattı

Tire Müftülüğü, hayırseverlerin aracılığıyla, bakkalların veresiye defterinde, borcu olan ve ödemekte zorlanan vatandaşların borçlarını kapattı. Müftü Abdullah Kır, bakkaları bizzat ziyaret etti.

banner288

Tire Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, ilçe genelinde sıradışı bir uygulamaya imza attı. Özellikle pandemi dönemi dikkate alınarak hayata geçirilen uygulamada Küçük esnafın ve yardıma muhtaç ailelerin rahatlaması hedeflendi.

Tire Müftüsü Abdullah Kır’ın sorumluluğunu yürüttüğü projeyi Tire Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz gün ilçe merkezinde Aile ve Dini Rehberlik Bürosu yetkilileri ile birlikte birçok mahalle bakkalını gezen Tire Müftüsü Abdullah Kır, veresiye defterine borç yazdıran ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşların borçlarını ödedi. Gün boyu süren ziyaretler sonrası onlarca vatandaşın borcu silinirken küçük esnafında yüzü güldü. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Müftüsü Abdullah Kır; “ Pandeminin tavan yaptığı ve ekonomik anlamda küçük esnafın ve bir çok vatandaşımızın sıkıntı yaşadığı şu günlerde bir parça da olsa  ilçede ekonomiye can vermek amacı ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu görevlisi arkadaşlarımızla bu projemizi hayata geçirdik. Bugün ismini bilmediğimiz onlarca vatandaşımızın borcunu hayır sever vatandaşlarımızın  yardımları sayesinde sildik. Bizler bu yardımlarda sadece aracıyız. Veren el ile alan eli buluşturuyoruz. Allah hayır sahiplerinin yaptığı hayrı kabul etsin.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Güler
Ali Güler - 5 ay Önce

Tebrik ediyorum sayın müftüyü.Zaten kılık kıyafeti duruşuyla tam bir devlet insanı olduğunu gösteriyor.

Ramazan Kaan
Ramazan Kaan - 4 ay Önce

Reklama gerek yok

SIRADAKİ HABER

banner275