banner277
banner264

Kaymakamlıktan “Yağış” uyarısı

Tire Kaymakamlığı, yaptığı meteoroji uyarısında bölgenin yağışlı sistemin etkisi altına gireceğiniz söyledi.

banner288
Kaymakamlıktan “Yağış” uyarısı

Ercan ÇELİK

Tire Kaymakamlığı’ndan yapılan meteorolojik değerlendirmede şu ifadeler yer aldı; “Bölgemiz 28.10.2020 Çarşamba Günü’nden itibaren yağışlı sistemin etkisi altına girecek

Bölgemizin 28.10.2020 Çarşamba öğle saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Çarşamba Günü öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege’de gece ve Perşembe Günü sabah saatlerinde İzmir ve Aydın il geneli ile Manisa merkez ve güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hafta sonu ise söz konusu yağışlı sisteme ek olarak Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın bölgemizin kuzeybatı kesimlerinde yağış bırakması beklenmektedir.

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerle birlikte azalacağı ve bölgemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak tahmin ve uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından takip edilmesi önem arz etmektedir. “

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan  Hüseyin Çalık
Hasan Hüseyin Çalık - 1 ay Önce

Çok teşekkür ederim supriz bir gün olsun sağlıkla

SIRADAKİ HABER

banner276