banner277
banner264

Tire CHP’den görülmemiş uygulama

Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, parti içi alınan kararları şeffaf bir şekilde parti binasında bulunan panoya asarak yeni bir uygulama başlattı.

banner288
Tire CHP’den görülmemiş uygulama
banner291

Ergün ÇELİK


Parti içinde alınan tüm yönetim kurulu kararlarının şeffaf bir şekilde sergilenmesi, herkesin takip etmesi ve alınan kararlardan haberdar olunması için böyle bir uygulamaya gidildiğini belirten Şenoyar, yeni uygulamayla karar defterinde bulunan sayfaların fotokopi yöntemiyle çoğaltılıp parti içinde bulunan panoya asmaya başladı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde hiçbir zaman gizli kapaklı işler yapılmaması gerektiğini söyleyen Hakan Şenoyar, yeni uygulamayla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi;
“İlçe Sekreterliği yaptığım dönemde karar defterini dışarı sızdırdığımı ve parti suçu işlediğimi iddia etmişler. Biz, geçmiş yıllarda yapılmayan bir uygulamayı bu günden itibaren başlattık. Karar defterinin fotokopisini her toplantı sonrası ilçe binamızdaki panoya asacağız. Tire’de partililer de vatandaşlar da gelip CHP Tire İlçe Yönetimi’nin aldığı kararları görebilecek. Bizim halktan ve partililerimizden saklayacak hiçbir şeyimiz yok. Partililerden saklayacak hiçbir kararın, evrakın altına imza atmayız. Ne karar aldığımızı, neye imza attığımızı herkes gelip görebilir. Genel Başkanımız, halktan, partililerden saklanacak hiçbir evrakın altına parti olarak imza atılamayacağını söylemişti. Ben de bu uygulamayı Tire’de başlattım. Aldığımız tüm kararlar şeffaftır”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276