banner277
banner264

Şenoyar’ın önerisi Aydın’da hayata geçirilidi

CHP İlçe Başkanı Hakan Şenoyar’ın kuraklık ile ilgili 6 ay önce dillendirdiği çözüm önerisi Aydın’da hayata geçirildi. Şenoyar konuyla ilgili HaberTire Gazetesi’ne konuştu.

banner288
Şenoyar’ın önerisi Aydın’da hayata geçirilidi
banner291

Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, geçtiğimiz yıl parti içinde Tarım ve Su Komisyonu kurmuş, Küçükmenderes Havzası’nda yaşanan kuraklık sorununun çözülmesiyle ilgili çalışmalar başlatmıştı. Tire ovasında çok su isteyen ürünler yerine daha az su ile yetişen ürünlerin tercih edilmesi gerektiğini vurgulayan Şenoyar, Ayçiçek üretimini işaret etmişti. Şenoyar’ın geçtiğimiz yıl sunduğu bu proje Aydın’da hayata geçirildi. Aydınlı çiftçiler, pamuk yerine Ayçiçek üretimine başladı.

Tire için aynı önerilerini yineleyen Hakan Şenoyar, HaberTire Gazetesi’ne yaptığı açıklama şöyle konuştu; “Bölgemizde kuraklıkla mücadele için bir yıldır acilen alternatif ürünleree geçilmesi önerimizi hem TV’de hem yerel basında, hemde yazılı İzmir basınında dile getirmiştik. Bugün bu önerimizi yineliyoruz. İlçe Tarım Müdürlüğü, İlçe Ziraat Odası ve siyasi partilerin tüm değerli yöneticileriyle bir araya gelerek bu işi başarabiliriz. Bu proje bugün Aydın’da başlatılmıştır. Aydın'ı tebrik ederiz. Unutmayalım, imaj hiçbir şey susuzluk her şey”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275