banner277
banner264

Şenol Sardoğan’dan Öğretmenler Günü Mesajı

CHP Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir mesaj yayınladı. 

banner288
Şenol Sardoğan’dan Öğretmenler Günü Mesajı
banner291

Sardoğan’ın yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı; “Geleceğimiz; öğretmenlerimize bağlıdır! Bu nedenle öğretmenlerimizin görevi ve sorumlulukları herkesten çok daha büyüktür. Bugün; birbirine saygılı bireylerden oluşan, çevreye duyarlı bir toplum ile birlikte hak, hukuk, adalet duygusu gelişmiş, cumhuriyetine, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkan bir millet istiyorsak; eğitime ve geleceğimize yön verecek olan öğretmenlerimize önem vermeliyiz.
Atatürk, ulusal bütünlüğümüzün kurulmasında ve geliştirilmesinde en önemli görevi öğretmenlere vermiştir. O’nun; “Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” sözleri bunun en güzel örneğidir.
Öğretmenlerin maddi ve manevi olarak rahat, özgür, bağımsız olmaları gerekirken bugün bir çok sorunla karşı karşıya bırakılmaktadırlar. Cumhuriyetin ilk yıllarında ekonomik ve sosyal statüsü en üst sıralarda olan öğretmenler bugün bu statülerinden uzaklaşmışlardır.
Eğitim sistemi siyasi iktidarların amaçlarına hizmet eder hale gelmiş ve milli olmaktan çıkarılmıştır.
Öğretmenlerimizin; ulusumuzun en büyük kazanımı Cumhuriyet’in değerini özümseyerek, Atatürk ilkelerine bağlı, laik ve demokratik kuşaklar yetiştireceklerini biliyor ve teşekkür ediyoruz.
    Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere geleceğimizi şekillendiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım.”


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276