banner277
banner264

Öğrenci yurdunda sona gelindi

Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı ve Tire Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Koca, yaklaşık 1,5 yıl önce inşaatına başlanan ve tamamlanmak üzere olan 300 öğrenci kapasiteli KYK Yüksek Öğrenim Yurdu’nda incelemelerde bulundu.

banner288
Öğrenci yurdunda sona gelindi
banner291

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından ihale edilen ve 1 ay içerisinde hizmete hazır hale gelecek olan yurt hakkında konuşan Tire Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Koca “İlçemiz ve bölgemiz için büyük önem taşıyan Yüksek Öğrenim Yurdu’muzun inşaatında sona geldik. Öğrencilerimizin kullanımına sunacağımız  malzemelerin nakliyesi ve bina içi bazı küçük tadilatlar tamamlandığında yurdumuz hazır hale gelecek. 300 öğrenci kapasiteli yurdumuzda 2-3 kişilik odalarda çalışma kısmı, dolap ve yataklar, buzdolabı bulunacak, 24 saat sıcak su ve internet hizmeti sunulacaktır.


Yurdumuzun temelinin atılmasında bugüne kadar çalışmaların hızlandırılması ve tamamlanması için büyük gayret gösteren İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn Murat Eskici,  Ak Parti İlçe Başkanı Sn Mert Falakalı ve Tire Kaymakamı Sn Fatih Çobanoğlu’na şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Yurtta İncelemelerde bulunan Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı , “1,5 yıl önce temelini attığımız KYK Yurdumuz, ufak tefek eksikleri dışında tamamlandı. Meslek Yüksek Okulumuzda ve çevre ilçelerde öğrenim gören öğrencilerimizin faydalanabileceği, modern tasarımlı yurdumuz Tire’mize hayırlı, uğurlu olsun. Öğrencilerimiz, devletimizin güvenli kanatları altında eğitimlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilecek. Yapım aşamasında büyük emeği geçen İzmir İl Başkanımız Sn Kerem Ali Sürekli, Genel Başkan Yardımcımız Sn Hamza Dağ ve milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274