banner277
banner264

İçelli’den Müjde, “Yurt İnşaatı 2019’da Başlayacak”

AK Parti Tire İlçe Başkanı M. Selman İçelli yurt müjdesini verdi

banner288
İçelli’den Müjde, “Yurt İnşaatı 2019’da Başlayacak”
banner291

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan 250 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdu inşaatına 2019 yılında başlanacak.

Tire’nin İpekçiler Mahallesinde bulunan 3.185,51 m2’lik alana yapılacak olan yurt ile ilgili açıklama yapan AK Parti Tire İlçe Başkanı M. Selman İçelli, “AK Parti Tire ilçe teşkilatının girişimleri sonucu yurt projesinin inşaatına başlanacak duruma gelinmesi müjdesini vermekten mutluluk duyuyorum. Gençlerin gelişmesine katkı sağlayacak her türlü girişim, geleceğe yatırım yapmak anlamına geliyor. Bizim hedefimiz öğrencilerimiz için en iyi koşulları sağlamaktır. Bunun için de Yüksek Öğrenim öğrencilerimize yönelik 250 kişi kapasiteli bir yurdu yapmak için kolları sıvadık ve en kısa süre içinde binanın inşaatının yükseldiğini göreceğiz. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde her zaman olduğu gibi büyük desteği olan, bakanlarımıza, milletvekillerimize, Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven’e ve emeği geçen herkese teşekkür eder şükranlarımı sunarım” dedi.

PROJE İHALESİ YAPILDI

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılması planlanan 250 kişilik yurt projesinin, proje ihalesinin yapıldığını kaydeden Başkan İçelli, “Proje ihalesi yapılan yurt ile ilgili çalışma devam ediyor. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, yurt binasının yapılacağı alanda imar tadilatı talep etti. Tire Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında ilgili madde imar komisyonunda görüşülerek onaylandı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile yaptığımız görüşmeler sonucunda inşaatın 2019 yılında başlayacağını duyuruyoruz. Temel atma törenini de değerli halkımızla bir arada gerçekleştireceğiz” dedi.

TİRELİLER DEVLET HİZMETLERİNDEN EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMALI

AK Parti Tire İlçe Teşkilatı olarak verilen her sözün yerine getirildiğini kaydeden Başkan İçelli, “Öğrenci Yurdu projesi bizim yerel seçim beyannamemizde yer alan bir projeydi. Arsa arayışı ve bulunan arsanın da tahsis sürecini en yakından takip ederek süreci yönettik. Kentimizde sayısı her geçen gün artan yükseköğrenim öğrencilerine bu hizmeti sunmaktan mutluyuz. Tireliler ve Tire’de yaşayan herkes devlet hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmalıdır. AK Parti Tire Teşkilatı olarak bunun için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275