banner277
banner264

Falakalı: “Kadınlar, toplumun mimarıdır”

Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için mesaj yayınladı.

banner288
Falakalı: “Kadınlar, toplumun mimarıdır”
banner291

Ercan ÇELİK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir mesaj yayınlayan Adalet ve Kalkınma Partisi Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, kadınların toplumdaki önemine dikkat çekti. Falakalı, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Kadınlarımızın toplum içerisinde güçlerini ortaya koymaları sadece kendilerine değil, hem ailelerine, hem de yaşadığı topluma büyük değer sağlamakta ve o milleti iyi bir yaşam düzeyine ulaştırmada yardımcı olmaktadır. Çünlü kadınlar, toplumun mimarıdır.”

“KADIN HAKLARI KONUSUNDA ÇOK BÜYÜK GELİŞMELER KAYDEDİLDİ”

Ak Parti İktidarı süresince kadın hakları konusunda çok büyük gelişmeler kaydedildiğine ifade eden Falakalı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“5.5 milyona ulaşan üye sayısıyla dünyanın en büyük kadın örgütlenmesine sahip olan Ak Parti, kadına yönelik ayrımcılığın ve şiddetin ortadan kaldırılması ve siyasetten istihdama, eğitimden hukuka hayatın her alanında fırsat eşitliğinin sağlanması için 19 yıldır mücadele etmektedir. Ak Parti iktidarında uygulamaya konulan ‘Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı’, Cumhuriyet tarihinde bir ilk olmakla beraber, kadınlarımızın hayatın her alanında güçlenmesine yönelik yapılmış ve yapılacak olan çalışmaları içeren önemli bir dökümandır. Kadınlarımız iş, siyaset, sosyal ve kültürel hayatta tarihe damga vuracak başarılara imza atmaktadır.”

“ŞİDDETLE SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”

Kadına yönelik şiddete karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade eden Falakalı sözlerine şöyle devam etti:

“Tüm pozitif gelişmelere rağmen kadınlarımızı şiddete maruz bırakan zihniyete sonuna kadar karşıyız. Devletimiz, bakanlıklarımız vesilesiyle şiddet mağduru kadınlarımıza yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir. Başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere, tüm fedakar ve emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275