Tire’de fırıncılık yapan Gökhan Beğde (28) simit zammına kızan iki müşteri tarafından feci şekilde dövüldü. Beğde’nin kafasına hastanede 9 dikiş atıldı.


Ercan ÇELİK

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ALT KISIMDA

Tire'de müşteriler ve fırın sahibi arasında “simit zammı” yüzünden yaşanan kavgada, Umut Simit Fırını’nın ortaklarından Gökhan Beğde (28) hastanelik oldu. Müşteriler tarafından feci şekilde dövüldüğü öne sürülen Beyde’nin yarılan kafasına hastanede tam 9 dikiş atıldı. Olaydan sonra birbirlerinden şikayetçi olan taraflar götürüldükleri Tire Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Müşterileri, M. E (43) ile C.A (22)’nın önceki gün sabah saatlerinde simit fırına gelip, alışveriş yaparken simit zammı yüzünden aralarında tartışma yaşandığını anlatan fırıncı Gökhan Beğde “Her zaman olduğu gibi iş ortağım Asil Yazıcı (24) ile birlikte fırında çalışıyorduk. Başta her şey yolunda gidiyordu. Müşteriler, M. E ile C.A içeriye girdikten sonra 50 kuruş olan simidi niye 75 kuruşa sattığımızı sordu. Bizler de bağlı bulunduğumuz meslek odasının artan maliyetler yüzünden zam yapmak zorunda kaldığını söyledik. Tatsızlık çıkmasın diye aldıkları simitlerin üzerine 2 tane simidi daha kendilerine hediye etmek istedim. Onlar ise bana küfürle karşılık verdi. Münakaşa kısa sürede itiş kakışa dönüştü. Onları fırından dışarıya çıkartıp, kavgayı sonlandırmak istedim” dedi.

"TÜFEK ATEŞ ALMADI"
Fırını terk eden müşterilerin öfkelerine hakim olamayarak, olaydan yaklaşık 15 dakika sonra yanlarında getirdikleri av tüfeği ve balta ile tekrar fırına geldiklerini iddia eden Beğde, “İçlerinden biri av tüfeğini bana doğrultup, 3 kez tetiği çekti. Ancak büyük bir şans eseri tüfek ateş almadı. Canımı kurtarmak için fırının önünde duran odunlardan birini alıp, kendimi savunmak istedim. O sırada diğer kişi ise elindeki baltayla kafama vurdu. Canım çok acımasına rağmen iş ortağım Asil Yazıcı’nın yardımıyla ateş almayan tüfeği saldırganların elinden alarak, kırdım. Sonra da onları işyerimizden kovaladık. Başımda ise büyük bir yara oluştu. Çok kan kaybettiğim için fırının önünde yere yığılıp, kaldım. Olay yerine çağırılan ambulansla Tire Devlet Hastanesi götürüldüm ve başıma 9 dikiş atıldı. Yaşananlara bir anlam vermiyorum. Simide zam yapan bizler değiliz. Bağlı bulunduğumuz meslek odasının kararını uygulamak zorundayız. Bize kalsa zam yapmazdık” şeklinde konuştu. 

VİDEO:


 
Editör: Haber Merkezi