10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Tire’de görev yapan gazetecileri kahvaltıda ağırlayan Leman Hanım Konağı işletmecileri Hasan Hüseyin Karabacak ve Şeyma Karabacak, gazetecilerin gününü kutladı.

Toplantıda konuşma yapan Hasan Hüseyin Karabacak, “Demokrasinin gelişmesinde ve sağlıklı bir toplumun oluşumunda tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir gazetecilik anlayışı, büyük önem taşıyan bir husustur. Haber verme, denetim, eleştiri ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunan gazetecilik, her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakârlığıyla icrası zor, ülkenin vicdanı olma vasfını elinde bulunduran nadide mesleklerden biridir. Geçmişten bugüne düşünce özgürlüğünün yanı sıra demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olan gazeteciler; ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talepleri ile görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenmektedirler. Bu bakımdan da basın, demokrasi ve güçlü devlet olmanın da önemli bir unsurudur. Özellikle halkımızın gözü, kulağı ve sesi konumundaki Tire basını çok önemli bir kamu görevi yapıyor. Bir kamu görevi icra eden Tire basın mensuplarının ve medya kuruluşlarının yaptığı yayınlar, ortaya çıkardığı ürünler ile geldiği seviye takdir edilecek konumda. Bu başarının artarak devam edeceğine olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta siz yerel Tire basın mensubu kardeşlerimin 10 ocak çalışan gazeteciler günün kutluyor başarılı çalışmaların devamını diliyorum.” Dedi.

Editör: Haber Merkezi