Ercan ÇELİK

Tire’de AK PARTİ ve İYİ PARTİ arasındaki afiş krizinde, İYİ PARTİ Tire İlçe Başkanı Hüseyin Ulaş’tan da açıklama geldi. AK PARTİ Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu’nun “Siyasi nezaketsizlik!” diye nitelendirdiği afişle ilgili İYİ PARTİ’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Bazı basın mecralarında saygıdeğer kamuoyunu meşgul eden abest ve bir o kadar basit “Siyasi Nezaketsizlik” açıklamasına istinaden İYİ Parti Tire İlçe Başkanlığımızca basın açıklaması yapma zorunluluğu hissedilmiştir.

Yaklaşan 31 Mart Yerel Seçimleri dolayısıyla ilçemiz genelinde siyasi partilerce seçim kampanyaları başlatılmış, muhtelif alanlarda gayet doğal olarak partilerin ve adayların pankart, afiş ve reklamları kullanılmaya başlanmıştır.

Pek çok şehirde siyasi partilerin bayraklarının birbirini sarmaladığını gözlemlediğimiz bu günlerde maalesef ilçemizde siyasi tahammülsüzlüklere sahne olmuştur. Herhangi bir siyasi tahrik unsuru içermeyen pankart Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı tarafından siyasi çıkar elde etmek amacıyla habere konu edilmiştir.

CHP’de Kadın Kolları Başkanı Funda Pir oldu CHP’de Kadın Kolları Başkanı Funda Pir oldu

Belediye Başkan Adayımız Atakan Duran’ı seven ve destek olan bir vatandaşımızın evinin balkonuna, kendi isteği ile asılan afişten siyasi bir rant çıkarmak doğru değildir.

Sayın ilçe başkanının da çok iyi bildiği gibi bu bir demokratik yarıştır, aynı sokağa her adayın afişi asılabilir bu gayet normal bir seçim çalışmasıdır. Adayımız Atakan Duran’ın afişinin yanına sizin de desteklediğiniz adayınızın afişini asmanız ve böylelikle halkımız tercih yaparken afişlerden faydalanma imkanı sağlanmış olur.

Biz rekabeti farklı mecralarda değil halkın gönlünde arıyoruz.

Önemli olan afişler yırtılmadan, tahrip edilmeden, hakkı, hakkaniyeti gözeterek şehrimize yakışır bir şekilde sağduyu çerçevesinde demokratik yarışı tamamlamaktır. Bu vesileyle ilçemiz genelinde yer alan pankart ve afişlerimize gözü gibi bakan kıymetli gönül ittifakı üyelerine teşekkür ediyoruz.

31 Mart Yerel Seçimlerinin gelip geçici olduğunu, önemli olanın şehrimizdeki birlik beraberlik ve Belediye Başkanımız Sayın Atakan Duran’ın 5 yıldır vurguladığı gibi “hemşehri olma bilinci” olduğunu yeniden hatırlatırız. Tireli bir seçim yapacak, biz inanıyoruz ki bu seçim; dürüstlük kazanacak. Biz inanıyoruz ki sözünde duran kazanacak, çalışan kazanacak, liyakat kazanacak, en iyisi kazanacak. Tire kazanacak.”

Editör: Ercan Çelik