banner277
banner264

Tire’de İZSU çilesi bitmiyor

Bir yanda su yetersizliği sebebiyle yaşanan kesintiler, bir yanda ise Tire’nin dört bir tarafından patlayan borulardan boşa akan sular. Tire’deki altyapı çalışmalarında sınıfta kalan İZSU, tamamen kontrolü yitirdi ve Tirelileri çileden çıkardı.

banner288

İzmir’in Tire ilçesinde, İZSU  çilesi bitmiyor. Su kaynaklarının azalması nedeniyle son zamanlarda İZSU kentte planlı kesintilere giderken, mahalle aralarında sık sık patlakların oluşması vatandaşı canından bezdirdi.

Dumlupınar mahallesi, 4’ncü Yol sokakta alt yapı çalışmaları sırasında meydana gelen patlakta ise ilginç görüntüler yaşandı. Mahalleli susuzlukla boğuşurken, çocukların oluşan mini havuzda serinleyip gönüllerince eğlenmesi görenleri acı acı gülümsetti.

“İZSU TİRE’DEKİ PERSONEL SAYISINI ARTIRMALI”

Yaklaşık 1 buçuk yıldır süren altyapı çalışmalarında ihaleyi alan yüklenici firmaların son derece özensiz çalıştığından yakınan vatandaşlar, “Patlaklarının çoğu su, kanalizasyon, doğalgaz, borularının değiştirilmesi veya döşenmesi sırasında meydana geliyor. Günlerce, patlaklar ve kaçaklardan akan su boşa gidiyor. Başvurduğumuz, İZSU yetkilileri, 3 arıza ve 2 kanal ekibiyle 24 saat çalıştıklarını ancak yüklenici firmanın çalışmalar sırasında sebebiyet verdiği patlakları görevi olduğu halde onarmadığını ifade ederek, söz konusu arızalara yetişemediklerini belirttiler. Olan yine vatandaşa oluyor. Müteahhit yapmıyorsa, İZSU personel sayısını bir an önce arttırsın” şeklinde konuştular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274