banner277
banner264

Tire Belediyesi, yas ilan etti

Tire Belediyesi İzmir’de yaşanan deprem nedeniyle resmi olmayan yas ilan etti. 

banner288
Tire Belediyesi, yas ilan etti

İzmir'de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından hayatını kaybedenlerin sayısı 60'a yükselirken,yaralıların sayısı ise 940'a ulaştı. Tüm ülkenin seferber olduğu ve yaraların sarılması için uğraşıldığı bu günlerde Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran resmi olmayan yas ilan ederek belediyeye bağlı işletmelerin 4 gün kapatılması talimatını verdi. 

Belediye işletmeleri İzmir depreminde hayatını kaybeden hemşehrilerimizin anısına 2 Kasım Pazartesi, 3 Kasım Salı, 4 Kasım Çarşamba ve 5 Kasım Perşembe günleri kapalı olacak. 


Resmi olmayan yas ilan eden Başkan Duran "Yaşanan deprem ve can kayıplarımız nedeniyle Tire Belediyesi olarak resmi olmayan yas ilan ediyoruz. 2 Kasım pazartesi itibariyle Derekahve, Gölet, Toptepe işletmelerimiz 4 gün boyunca kapalı olacaktır" dedi. 

Başkan Duran artçı depremlerin devam ettiğini de ifade ederek "Daha fazla can kaybı yaşanmamasını temenni ediyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum"dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 22:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
AYFER DİKMEN
AYFER DİKMEN - 3 hafta Önce

ALLAH RAHMET EYLESİN KALANLARA SABIR. ŞİFA DİLİYORUM DÖNÜŞ YANLIZ ONADIR

SIRADAKİ HABER

banner275