banner277
banner264

Sürekli: “Kararsız seçmen, ‘Evet’e yöneldi”

Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Tire programında “İzmir’de Kararsız seçmen ‘Evet’e yöneldi” dedi.

banner288
Sürekli: “Kararsız seçmen, ‘Evet’e yöneldi”
banner291
Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli Tire’deki Yeşil İmaret Camii’nde kıldığı Cuma namazından sonra vatandaşlar ile sohbet etti.

“DOĞRU BİR TANE”
Burada açıklama yapan Milletvekili Sürekli, İzmir’deki seçim havasını olumlu bulduğunu ifade ederek, “İzmir’de son 10 günde özellikle kararsız seçmenin ‘Evet’e yönlendiğini görüyorum. Bunun da nedeni milliyetçilik duygularının ağır basması, Hollanda ve Almanya’nın Türkiye aleyhine aldığı kararlar, uyguladığı yaptırımlardır. PKK’nın FETÖ’nün hayır demesi, FETÖ’nün agresif bir şekilde hayır çalışması milletimizi etkiliyor. İnsanlar bizleri dinleyip düşününce doğruyu anlıyor. Az önce Belevi’deydim. ‘Vekilim bize anlatma biz her akşam dinliyoruz ve neyin ne olduğunu biliyoruz. Öğrendik, biz evet diyoruz’ dediler. İnsanlar öğrendi. Çünkü doğru bir tane. Biz zaten iddialıydık. Yapılan spekülasyonların ve algı operasyonlarının boş olduğu anlaşıldı. Durum bence son 15 gün öncesinde netleşmiştir” dedi.

“MHP, DİSİPLİNLİ BİR PARTİDİR”
Sürekli, Alan hakimiyetinde Ak Parti’nin 2011’de yakaladığı yüzde 37’lik oyu 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Değişikliği Halk oylamasında yakaladığını MHP’nin de iddia edilenin aksine fazla fire vermeden yüzde 12’lik oyunu alacağını söyledi. Sürekli şöyle devam etti, “MHP’liler çok temkinli, disiplinli ve sessiz bir çalışma yürütüyor. Bakmayın alanda onların muhaliflerinin gözüktüğüne. MHP disiplinli bir partidir. Hiyerarşi içinde çok güzel bir çalışma yürütüyorlar. Teşkilatım açısından bakarsam siyasi hayatımın en heyecanlı, motive olmuş bir teşkilat görüyorum. Bütün unsurları ile Ak Parti teşkilatı sahada. Kuruluştan bu güne görev alan herkes sahada çalışma yapıyor. 

ÇİFTGÜMÜŞ: “TÜRKİYE YEPYENİ BİR TÜRKİYE OLACAK”
Tire’deki programına Tuğraf Cafe’de düzenlenen toplantıyla sürdüren vekil, burada Eğitim Bir Sen üyeleri ile bir araya geldi. 
Eğitim-Bir-Sen Tire İlçe Temsilcisi Levent Çiftgümüş, “Hepimiz bir davanın peşinden gidiyoruz. Değişmesi gereken bir anayasa var ve içimizden çıkan bir lider bu anayasanın değişmesini bize söylüyor. Çünkü bu değişikliği aslında halk istiyor. 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini ve devleti ele geçirmek isteyen hainlerin niyetini hepimiz biliyoruz. O yüzden bu gün vefa günüdür. Bizim, devletimize ve bizden önce bu toprakları bize bırakmış olan atalarımıza bir vefa borcumuz var. O vefa borcunu da sandıkta memur-sen olarak biz evet diyerek çocuklarımıza bırakacağımız miras olarak bunu tarihe yazacağız. Seçim günü sabahı uyandığımızda Türkiye yepyeni bir Türkiye olacak” dedi.

ÇELTİKCOĞLU: “15 TEMMUZ ZAFERİ, SANDIKTA PERÇİNLENECEK”
Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikcoğlu, “15 gün sonra aziz milletimiz sandık başına giderek 15 Temmuz’da sahada kazandığımız o zaferi sandıkta da kazanmak suretiyle perçinlemiş olacağız. Ancak bu referandumun şöyle bir özelliği var, Türkiye Cumhuriyeti 94 yaşında bir cumhuriyet. Genç bir cumhuriyet. 600 yıllık Osmanlı devleti üzerine kurulan temelleri sağlam bir cumhuriyet. Yalnız bu cumhuriyetin işleyişinde önümüze konan hükümet sistemi sebebiyle maalesef arızalar söz konusu. Bunu artık benim 14 yaşındaki oğlum dahi idrak edebildi. 16 Nisan’a inşallah halk tarafından onaylanacak olan Anayasa Değişikliği ile bir daha demokrasimizi ve ülkemizin hızını yavaşlatan ve ihanet girişimlerine meydan bırakmayacak daha hızlı yol almamızı sağlayacak, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize daha iyi ulaşmamız yolunda önümüzü açacak bir anayasa değişikliği” dedi. 
SÜREKLİ: “MİLLET YANLIŞ YAPMAZ”
Daha sonra konuşan Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, 6 Nisan 2017 Perşembe günü temeli atılacak olan Tire Belevi Duble yolunun müjdesini vererek konuşmasına başladı. Sürekli, “İlçe başkanımıza bu konuda teşekkür ediyorum, yakından takip ederek yoğun gayret gösterdi bu yolun yapımına başlanması için” diyerek toplantının katılımcılarını 9 Nisan 2017’de İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak olan büyük İzmir Mitingine davet etti. Sürekli konuşmasını şöyle sürdürdü, “İzmir’de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın, İzmir milletvekillerimizin katılımıyla tarihe geçecek bir miting yaşanacak. En güzel İzmir mitingini yapıp, İzmir’de en güzel sonucu alacağız. Halk oylamasına sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşımızın teveccühü çok güzel. Vatandaş sevgiyle karşılıyor, sevgiyle uğurluyor bizleri. İnşallah 15 günlük geri kalan kampanya süreci böyle devam edecek. Ak Parti kurulduğu günden bu yana milletin içinde olduk. Başarımızın sırrı da bu. Şimdi halk oylamasına gidiyoruz. Millet yanlış yapmaz. Milli iradeye inanacaksınız. Getirdiğimiz Anayasa Değişikliğinde şifre milletin iradesi, bu hükümet sisteminin şifresi de istikrar ve güvendir” dedi.

Toplantıya Tire İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehme Erkut, Eğitim-Bir-Sen Tire Temsilcisi Levent Çiftgümüş, Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikcoğlu ile Eğitim-Bir-Sen’in yaklaşık 200 kişilik üyesi katıldı.

HABERTİRE’DE CANLI YAYINA KATILDI
Ak Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Tire ziyareti kapsamında davet üzerine HaberTire Gazetesi’ni ziyaret etti. Burada HaberTire’nin sosyal medya hesabında canlı yayına katılan Sürekli, Ercan Çelik’in sorularını yanıtladı. 
Yaklaşık 30 dakika süren yayında, referandum süreci ve anayasa değişikliğiyle ilgili soruları yanıtlayan vekil, daha sonra Toplu Konut Sitesi’nde düzenlenen halk buluşmasında Tireliler ile bir araya geldi. 


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ >>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276