banner277
banner264

Otoyol tabelalarında “Tire”yi ısrarla yazmıyorlar

İzmir – Aydın otoyolunda “Ödemiş, Torbalı” yazarken, Tire’ye yer verilmemesi, Tirelilerin tepkisini çekiyor. Sık sık gündem olan konuyla ilgili bu kez Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı konuştu.

banner288
Otoyol tabelalarında “Tire”yi ısrarla yazmıyorlar
banner291


 

Ercan ÇELİK

İzmir – Aydın otoyolunda, Selçuk ve Torbalı kavşaklarındaki tabelalarda uzun yıllardır ısrarla “Tire” ibaresi yer almıyor. Ödemiş, Torbalı, Selçuk gibi ilçelerin isimleri devasa otoyol tabelalarında yazılırken, Tire yok sayılıyor. Tirelilerin sürekli tepki gösterdiği bu konuyu bu kez Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı gündeme taşıdı. Delikanlı, "Tabelalarda Ödemiş ve Torbalı var da Tire niye yok? Gerekçe ne olabilir? Anlamakta güçlük çekiyoruz" diye konuştu.

BU BİZİ ÜZÜYOR

Tire'nin tarihi, kültürel ve ekonomik değerleriyle en az Ödemiş ve Torbalı kadar Küçükmenderes havzasında bilinen ve tanınan bir ilçe olduğunu hatırlatan Delikanlı, "Tarih, tarım ve turizm değerlerimizin yanı sıra yerli ve yabancı yatırımcıların yer aldığı organize sanayi bölgemiz ile yıllardır ekonomik anlamda öncüyüz. Buna rağmen otobanlardaki tabelalarda ismimizi görememek bizi gerçekten derinden üzüyor" dedi. Delikanlı, "Yetkililerle görüşüp, en kısa sürede tabelalarda ismimizin yer alması için çaba göstereceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 00:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
İrfan bayram
İrfan bayram - 1 yıl Önce

Tirenin önünü kesmek için yazmıyorlar Tire Aydın’a. Bağlansa Tire şimdiye kadar Paris olurdu

SIRADAKİ HABER

banner275