banner277
banner264

Minik adımlarla güvenli gelecek

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği personeli ‘Minik Adımlarla Güvenli Geleceğin İnşası’ projesi kapsamında ilçe merkezinde bulunan anasınıfı öğrencilerine ziyarete başladı.

banner288
Minik adımlarla güvenli gelecek
banner291

Ergün ÇELİK

          İlçe Emniyet Müdürü Engin Tetik’in de bizzat katıldığı ziyarette polisler, öğrencilere eğlenceli slaytlar eşliğinde polislik mesleği hakkında bilgiler verdikten sonra genel güvenlik konularıyla ilgilide uyarılarda bulundu. Öğrencilerin yabancılarla iletişim kurarken dikkatli olmaları, tanımadıkları kişilerin verdikleri yiyecekleri kabul etmemeleri, tanımadıkları kişilere kapıyı açmamaları vb. konularda uyarıda bulunan polisler öğrencilere ailelerinin ve kendilerinin uymaları gereken trafik kuralları hakkında da bilgilendirme yaptılar. Sonrasında ise hep birlikte yine trafik kurallarının anlatıldığı bir çizgi film izlediler. Çocukların merakla dinledikleri sunumda minikler polislerin sordukları sorulara cevap vermek için adeta birbiriyle yarıştı. Proje kapsamında gerçekleştirilen ziyaret öğrencilere polis boyama kitabı, kalem, balon ve maket oyuncaklardan oluşan hediye paketlerinin dağıtılmasıyla sona erdi. Öğrenciler ziyarette bulunan polislere sarılarak onlara teşekkür ettiler.

        Projenin içeriği ve hedefi hakkında konuşan İlçe Emniyet Müdürü Engin Tetik, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak hazırladığımız bu proje ile minik yavrularımız ile polis arasındaki güven duygusunu arttırmaya çalışırken onlara hazırlamış olduğumuz eğlenceli slayt gösterimi, çizgi film ve oyunlarla trafik kurallarını öğretmeye ve günlük hayatta karşılaşabilecekleri güvenlik sorunlarıyla ilgili onları bilgilendirmeyi amaçladık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın özellikle bu yaşlarda kazandıkları olumlu davranış ve tutumların hayatları boyunca kişiliklerinin birer parçası olduğu düşünüldüğünde biz polisleri bizden dinleyerek öğrenmeleri, güvenlik ve trafikle ilgili kuralları bu yaşta kazanmaları önemlidir. Bu sebeple çocuklarımızın eğitimine, gelişimine katkısı olacağını düşündüğümüz projelerimiz yine devam edecektir”

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274