banner277
banner264

Eğitim Sen'den 'Dezenformasyon' açıklaması

Eğitim Sen Tire Temsilciliği, sosyal medya ve internet haber sitelerine yönelik hazırlanan ‘Dezenformasyon’ yasa teklifine ilişkin açıklama yaptı.

banner288
Eğitim Sen'den 'Dezenformasyon' açıklaması
banner291

Dezenformasyon yasasının geri çekilmesi gerektiğini belirten Eğitim Sen Tire Temsilcisi Hüseyin Coşkun, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Ülkeyi başta ekonomik olmak üzere her alanda batağa sürükleyen AKP-MHP bloku yaklaşan seçimlere halkın, emekçilerin tüm muhalif kesimlerin sesini tamamen kısacak bir ortamda girme hedefli saldırılarına her gün bir yenisini ekliyor. Dezenformasyonla mücadele adı altında hazırlanıp geçen ay meclise sunulan yasa teklifi ile bu saldırılara bir yenisi daha eklenmiştir. Bu kanunla sadece yazılı ve görsel medyanın değil iktidarın en çok şikayet ettiği sosyal medyanın da tamamen kontrol altına alınması hedeflenmektedir. Gittikçe otoriterleşen iktidara yönelik en küçük bir eleştiri dahi hapisle cezalandırılmak istenmektedir. Eğitim - Sen olarak halkın doğru haber alma hakkını ortadan kaldıran bu yasanın derhal geri çekilmesini istiyoruz. Gazetecilik Suç Değildir. Sansür Yasasına Hayır. Diyoruz!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275