banner277
banner264

Afiş dağıtarak, teröre tepki gösterdiler

Eğitim İş Sendikası Tire Temsilciliği son zamanlarda yaşanan ve birçok vatandaşımızın ve güvenlik gücümüzün hayatını kaybettiği terör saldırılarına, afiş dağıtarak tepki gösterdi.

banner288
Afiş dağıtarak, teröre tepki gösterdiler
banner291

Ercan ÇELİK

Geçtiğimiz gün Tire çarşısında esnafı gezen Eğitim İş Sendikası Tire Mensupları, üzerinde Türk Bayrağı ve “Terörü Lanetliyoruz” yazılı afişleri dağıttılar. Dağıtılan afişlere büyük ilgi gösteren Tireli esnaflar, bu afişleri işyerlerinin duvarlarına astılar.

Afiş dağıtımının ardından Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen Eğitim İş üyeleri burada bir basın açıklaması yaptılar.

Basın açıklamasını Eğitim İş Tire Başkanı Zekai Kolay okudu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı; “31 Mart 2016 tarihinde yani dün Diyarbakır’da terör örgütü PKK’nın polis aracının geçişi sırasında patlattığı bomba sonucunda yedi polisimiz şehit  olmuştur.

Ülkemiz art arda gelen terör saldırıları nedeniyle sarsılmakta, yurttaşlarımız  yaşamlarını kaybetmektedir. Halkının can güvenliğini, ülkenin birlik ve bütünlüğünü koruması gerekirken, sadece iktidarını korumanın derdine düşen AKP’nin kirli, tutarsız politikaları, terör örgütlerine kanlı eylemlerini gerçekleştirmek için cesaret vermektedir.  Sivil olsun olmasın yurttaşlarımıza yönelen emperyalizmin tetikçisi terör örgütleri, ülkemizi yangın yerine çevirmiştir.

Evet terör bir insanlık suçudur. Peki soruyorum… Hepinize soruyorum… Terörün bu derece azmasının azgınlaşmasının sorumluları kimlerdir? Kimler PKK terör örgütüyle Oslo’da, İmralı’da, Dolmabahçe’de kirli pazarlıklara oturmuşlardır.

Bugün ulusumuzun birliği ve ulusal bütünlüğümüz çok ciddi bir tehdit altındadır. Ulusumuz bir iç çatışmaya doğru sürüklenmekte; emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan terör örgütleri hedeflerini, neredeyse iktidar eliyle hayata geçirmeye çalışmaktadır. Amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ortadan kaldırmak, ulusal kimliğimizi silmek, yurt ve ulus bütünlüğümüzü bölerek kardeş kavgası yaratmak olan terör örgütleri bizden teslim olmamızı, boyun eğmemizi istemektedir. Ancak bilinmelidir ki Türk ulusu bu oyuna asla düşmeyecektir.

 

PKK’nın yaptığı eylemleri kınamayanlara, kınayamayanlara PKK’nın yaptığı eylemlere bilerek sessiz kalan, görmezden gelen, müsamaha gösteren siyasal iktidara; hepinize, hepinize sesleniyorum; iki yüzlüsünüz, alçaksınız…

 

Unutmayın:

 

Terör bir insanlık suçudur.

 

Terörün iyisi-kötüsü, sana yakını-ötekine yakını olmaz.

 

Fil dişinden saraylarda oturup kutularca parayı yurt dışına kaçıranlara, kendi siyasal hırsları ve egoları için gencecik askerlerimizin şehit olmasına müsaade edenlere, bulundukları mevkileri sağlamlaştırmak için yurttaşlarımızı bir çırpıda harcayanlara bir sözümüz var :

 

Akıttığınız kanda boğulacaksınız!

 

Bir gün, evet, bir gün güçlülerin hukuku değil hukukun gücü yakanıza yapışacak.

 

Cumhuriyetin çelikten iradesi ensenizden tuttuğu gün yatacak yeriniz de olmayacak kaçacak ülkeniz de…

 

Ve buradan ilan ediyoruz gün gelecek devran dönecek Oslo’da İmralı’da Dolmabahçe’de Kandil’de kim oturduysa, kimler tırlarca silahı adı yeni yeni duyulan terör örgütlerine göndermişse, kimler terör örgütleriyle ikili antlaşmalar imzaladıysa, kimler savaş çıkarmak için ülkemizin kentlerine roketler atmayı planladıysa, kimler patlayıcı dolu kamyonları görmezden geldiyse, kimler canlı bombaların ülkemizde dolaşmasına izin verdiyse kimlerin ellerinde kan varsa kimlerin paçalarından kan damlıyorsa halka hesap verecek; bağımsız Türk yargısına hesap verecek!

 

Halkımıza önemle duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274