Ercan ÇELİK

Yaklaşan kongre öncesi, CHP Tire Kadın Kolları Başkanı Funda Pir, yeniden aday olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz genel ve yerel seçimlerde Tire’de başarılı bir sonuç elde eden ve sahada aktif şekilde seçim çalışmalarına katılan Funda Pir, bugün parti binasında adaylık açıklamasını yaptı. Açıklama için CHP Tire İlçe Başkanı Gürol Soyuer, İlçe Yöneticileri ve çok sayıda kadın üye parti binasındaydı.

Funda Pir’in açıklaması öncesi konuşan İlçe Başkanı Gürol Soyuer, kadın kollarının seçimlerde yaptığı çalışmalardan bahsederek, kadın üyelerin partinin başarısında oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

Funda Pir, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün burada, Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçesi Kadın Kolları Başkanlığına aday olduğumu açıklamaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

19 Mayis 2022 tarihinde ilk kez bu göreve geldikten sonra İlçe Yönetimi ve Gençlik, Kadın kollarimiz bir arada çalıştık. 6 Şubat tarihinde yaşadığımız deprem olayının ardından buraya gelen depremzedeler, deprem bölgesine ulaştık ve onların yanında olmak için çalıştık. 14 Mayis, 28 Mayis genel seçimlerin de merkez ve kırsal mahallelerimizde çalıştık ve İlçe de partimizi birinci yaptık. 31 mart yerel seçimlerinde de yine ana kademe ve Gençlik kollarimizla birlikte koordineli çalıştık ve ilçemiz de partimizin bayrağını,  Sayın başkanımız Hayati Okuroglunu ve tum Tire yi iktidara taşıdık. Kadin üye sayısı ni arttırdık. Gecmis yöneticilerimizin tecrübelerinden ve gençlerimizin enerjisinden yararlanarak her yerde görünür olmaya çalıştık.

Kadının oldugu her yerde esıtlık, uretkenlık, ozgurluk, adalet ve demokrası vardır.

Kadınların toplumsal hayatta, siyasette, iş dünyasında ve her alanda daha güçlü ve etkin bir şekilde yer alması gerektiğine olan inancım, bu yola çıkmamın en büyük sebebidir. Kadınların sesi, gücü ve kararlılığı, sadece bir ilçenin değil, tüm ülkenin geleceğini şekillendirecektir.

Siyasette kadınların daha fazla yer alması gerektiği bir gerçektir. Bu yolda, birlikte çalışarak, dayanışma içinde olarak, birbirimize destek vererek, çok daha güçlü olabiliriz. İlçemizdeki kadınların sorunlarına çözüm bulmak, onların sesi olmak ve hak ettikleri yere gelmelerini sağlamak için var gücümle çalışacağıma söz veriyorum.

Görev sürecimde, kadınların eğitimi, istihdamı, sağlık hizmetlerine erişimi ve sosyal haklarının korunması konularında projeler geliştireceğiz. Genç kızlarımızın ve kadınlarımızın çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için birlikte çalışacağız. Onların yeteneklerini ve potansiyellerini ortaya çıkaracak projeler hayata geçireceğiz. Atatürk Cumhuriyetine layık bir şekilde akıl, bilim, demokrasi ve laik egitim almaları için çok çalışacağız.

Kadın Kolları olarak, her bir kadınımızın yanında olacağız. Kadınlarımızın haklarını savunacak, onların sesini her platformda duyuracağız. Kadınların yaşadığı sorunlara duyarlı, çözüm odaklı bir yaklaşım sergileyeceğiz. Yaşam haktır ve İstanbul sözleşmesi yaşatır deyip, bunların gelişmesi ve var olması için gayret göstereceğiz.

Bugün burada sizlerin desteğiyle adaylığımı açıklarken, birlikte daha güçlü ve daha etkili olacağımıza olan inancım tamdır. Hep birlikte Tire'yi daha güzel bir yer yapacağız. Kadınların gücüyle, Tire'yi daha ileriye taşıyacağız.

Bana bu yolda destek veren, inanan ve yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. Birlikte başaracağız!

Başkan Okuroğlu, Belediyeler Birliği’nde Başkan Okuroğlu, Belediyeler Birliği’nde

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

Dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.

Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir.

Saygılarımla.”

Fund3

Fund2

Editör: Ercan Çelik