banner277
banner264

Tire’de 7/24 Kur-an'ı Kerim Tilaveti Uygulaması tamamlandı

İzmir Müftülüğü ’nün hayata geçirdiği ve geçtiğimiz ay Tire Lütfi Paşa Camiinde başlatılan 7/24 Kuranı Kerim uygulaması bugün itibari ile son buldu. 

banner288

Projede Tire’de görev yapan yaklaşık 100 Din Görevlisi bir ay boyunca nöbet sistemi ile kesintisiz kuran okuyarak hatim yaptılar. Yapılan hatimler bugün Lütfi Paşa Camii'nde yapılan programla bağışlandı. Programa Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, Tire Müftüsü Abdullah Kır, daire amirleri, din görevlileri ve çok sayıda cemaat katıldı. 


Okunan Kur-an’ı Kerim ve Mevlidi şeriflerin ardından hatimlerin duası yapıldı. Duayı Tire Müftüsü Abdullah Kır yaptı.


Programın ardından vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Tire Müftüsü Abdullah Kır “İzmir İl Müftülüğümüzün başlatmış olduğu projeyi Tire’de de hayata geçirdik. İlçemiz ecdat yadigârı eserlerle dolu. Bizde projemizi yine eski bir eser olan Lütfü Paşa Camiinde yaptık. Ecdadımızın bizlere miras bıraktıkları bu eserlerde Kuranı Kerimi okumak bizler için gurur verici. Allah onlardan razı olsun. Bizlere bıraktıkları miraslara sahip çıkmaya ve onları aslına uygun olarak yaşatmaya devam ediyoruz. Din görevlisi arkadaşlarımız 13 Kasım itibari ile nöbet sistemiyle okumaya başlamışlardı. Bugün itibari ile tam bir ay oldu ve nöbeti bugün başka bir ilçemize teslim ettik. Bu süreçte emek harcayan tüm din görevlisi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tam bir ay boyunca 24 saat Tire’de kesintisiz kur-an’ı Kerim okundu.  Rabbim yaptığımız ibadetleri kabul etsin.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274