banner277
banner264

Peygamber sevgisi Büyükkemerdere’ye sığmadı

Geleneksel hale getirilen ve geçtiğimiz hafta sonu, 17 Nisan Pazar günü, bir kez daha gerçekleştirilen Büyükkemerdere Köyü ‘Kutlu Doğum’ etkinlikleri yine coşkulu ve anlamlı bir programla binlerce Tireli tarafından yaşandı.

banner288
Peygamber sevgisi Büyükkemerdere’ye sığmadı
banner291

Büyükkemerdere köyü başta olmak üzere çevre köylerden vatandaşların büyük destek ve katkıları ile gerçekleşen geniş katılımlı programa Tire ilçe merkezinden de çok sayıda vatandaş katıldı. Köy Muhtarı Süleyman Aksu ve köyün imamı hatibi Murat Öğütçü’nün ve köyün ileri gelenlerinin katılan konuklarla yakından ilgilendiği “Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet-Gelin Birlik Olalım” konulu program yaklaşık 6 saat sürdü. Sabah saat 10:00’da başlayan ve öğleden sonra 16:00’ya kadar süren programda birçok etkinlikte yer aldı.

Peygamber sevgisinin sığmadığı Büyükkemerdere köyüne gelen tüm konuklar ve köyün kendi sakinleri, köylüler tarafından gideri karşılanan ve yapılan ‘Kutlu Doğum Yemeği’ni afiyetle yedikten sonra, kurulan stantları dolaştı. Kutlu Doğum programının sunulduğu alanda yerini alarak sırasıyla; ‘Tevhit ve Vahdet’ temalı konuşmaları, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Mevlidi Şerif ve İlahiler dinledi. Zeybek halk oyunları, Semazen ve Mehteran gösterileri izledi. Program alanının yanı başına kurulan Kızılay kan bağışı alanında köylü vatandaşlar kan bağışında bulundu. Peygambere duyulan sevgi, Büyükkemerdere köyüne bir kez daha bereket ve birlik ve beraberlik getirdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274