banner277
banner264

Çiçeğin hikâyesi 3 mayıs’ta başlıyor

Bayındır Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 20. Uluslararası Çiçek Festivali 3 Mayıs’ta başlayacak.

banner288
Çiçeğin hikâyesi 3 mayıs’ta başlıyor
banner291

Dilek AYVALI – TİRE AA

Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli’nin yaptığı açıklamaya göre festival 3-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalin açılışı her yıl olduğu gibi kortej yürüyüşü ile başlayacak.

Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, Onur Konuğu İl olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Onur Konuğu İlçe olarak da İstanbul Kadıköy Belediyesi’nin katılacağını belirterek, “İtalya, Ukrayna, Makedonya, Kosova ve Gürcistan’dan halk oyunları ekipleri davet edildi. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Egem Halk Oyunları Derneği ve Bayındır Belediyesi Halk Oyunları ekipleri festival süresince gösteriler düzenleyecek. Ayrıca çevre il ve ilçelerden çeşitli liselere ait halk oyunları ve gösteri ekipleri katılım gerçekleştirmek üzere başvurularda bulundu. Sokak Müzisyenleri, Flashmob Dans Grubu, Bando, Canlı Heykeller, Animatörler, Tahta Bacak, Gezici Kukla, Karikatüristler, Çiçek/Yaprak Sanatçıları, Ressamlar çeşitli noktalarda dönüşümlü olarak festival süresince etkinlik gerçekleştirecekler. En Güzel Stant/Bitki Yarışması, En Güzel Balkon Yarışması, En Lezzetli Çiçek Reçelleri Yarışmasına ilave olarak bu yıl En Güzel Çiçek Heykeli Yarışması da düzenlenecek” dedi.

Başkan Sesli, “Bu yıl yine her yıl olduğu gibi büyük gelişim sağlayan çiçekçilik sektörünün temsilcilerinin de Bayındır Çiçek Festivali'ne ilgi göstermesini bekliyoruz. Festivalimize tüm çiçekseverleri ve kalplerinde sevgi olan tüm insanları davet ediyoruz. Geçtiğimiz yıl 1,5 milyon ziyaretçimiz olmuştu. Bu yıl sayıda artış bekliyoruz” dedi.

20. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali için Bayındır Belediyesi tarafından 600 Standın kurulumu yapılacak ve bu stantların 400’ünde çiçek üreticilerinin yer alacağı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2017, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275