banner277
banner264

Tire'de ekmeğe zam yapıldı!

Tire Lokantacılar Odası yapılan yeni düzenlemeyle Tire'de ekmeğin zamlı fiyatını açıkladı. 

banner288
Tire'de ekmeğe zam yapıldı!

Ercan ÇELİK

Tire'de hizmet veren fırıncıların kendi aralarında yaptıkları toplantılar ve belediye ile yapılan görüşmeler neticesinde 210 gram ekmeğin fiyatı 1,50 TL olarak belirlendi.

Ekmek zammı ile ilgili HaberTire'ye konuşan Tire Lokantacılar, Kebapçılar ve Börekçiler Esnaf Odası Başkanı Necat Sertdemir, "Fiyatlarımızı İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Birliği maliyet hesabını yaparak bize bildiriyor. Bu fiyata çevre ilçelerde çok önceden geçildi. Biz Tire'deki fırıncılar olarak her zaman olduğu gibi yine aylar sonra bu zammı halkımıza yansıttık. Fırıncılarımız sağolsunlar, yüksek girdi maliyetlerine rağmen direnebildikleri kadar direndiler. Belediyeyle de gerekli görüşmeler yapıldı ve 13 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 210 gram ekmek 1,50 TL olarak satılacak." dedi.

BELEDİYE EKMEĞİN GRAMAJINDA ARTIŞ İSTEDİ

Necat Sertdemir, "Belediye başkanı Sayın Atakan Duran, daha önce 200 gram olarak üretilen ekmeğin 210 gram olmasını talep etti. Bunun üzerine ekmeğe zam gelirken gramajı da artırılmış oldu." dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 12:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hikmet Köroğlu
Hikmet Köroğlu - 4 ay Önce

Ben bugünden aldım 1,5 TL nasıl iş bu

Önder Keskin
Önder Keskin - 4 ay Önce

Allah fakir fukaranin yardimcisi olsun.Heleki Emekli kesimi.Askari ucret bile degil cogunun maasi.

Osmantoremis
Osmantoremis - 4 ay Önce

Bugunden basladi bakkal biz bugun 1.5 tlden dik

Ayhan hadimli
Ayhan hadimli - 4 ay Önce

Ūreten arkadaşlara sözūm yok amma bu zor ğūnlerde hala hava basan yöneticilere sözūm Allah belanızı dolarla versin amin demiyeninde Allah cezasını versin

SIRADAKİ HABER

banner275