banner277
banner264

Bakkallar Odası, ek süre istedi!

Tire Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Kantur, alkol ve sigara satış ruhsatlı işyerlerine güvenlik kamerası takılma zorunluluğu kararında ek süre istedi. Kantur, esnafların yeni bir maliyete hazır olmadıklarını söyledi.

banner288
Bakkallar Odası, ek süre istedi!
banner291

İzmir Valiliği, 18 yaşından küçük çocukların alkol, sigara ve zararlı alışkanlıklardan korunmasını sağlamak amacıyla alkol ve sigara ruhsatı bulunan işyerlerine kameralı güvenlik sistemi kurulmasına dair karar almıştı. Karar yazısı geçtiğimiz günlerde Tire Bakkallar Esnaf Odası’na tebliğ edildi. Yazıda alkol ve sigara ruhsatı bulunan işyerlerinin 3 ay içerisinde belirlenen nitelikteki kamera sistemlerinin işyerlerine konuşlandırılması istendi. Sürenin çok kısıtlı olduğunu belirten Tire Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Kantur, İzmir Valiliği’ne seslenerek ilave süre talep etti. Tireli esnafların yeni bir maliyete hazır olmadığını söyleyen Kantur, sürenin 01.01.2022 tarihine kadar etlenmesi gerektiğini ifade etti. Kantur, konuyla ilgili HaberTire’ye yaptığı açıklamada şöyle konuştu;
“Karar yazısı Tire Kaymakamlığı tarafından bizlere tebliğ edildi. 90 gün içerisinde bizlerden güvenlik sistemi kurmamız istendi. Bu 90 günlük sürecin çok kısa olduğunu düşünüyoruz. Bu durum üyelerimizi büyük ölçüde sıkıntıya sokacak. Zaten işlerimiz sıkıntılı, piyasa durgun. Pandemiden daha yeni çıktık. Bu iş üyelerimizin üzerinde ekstra külfet oluşturacak. O yüzden bu sürecin 01.01.2022 tarihine kadar uzatılmasını talep ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275