banner277
banner264

Tire’de iki okul “Okulum Temiz” Belgesi’ni aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü işbirliğiyle hazırlanan proje ile Tire’de iki okul “Okulum Temiz” belgesi aldı.

banner288
Tire’de iki okul “Okulum Temiz” Belgesi’ni aldı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla yürürlüğe alınan "Okulum Temiz" belgelendirme programı kapsamında Tire Nefise İbrahim Çetin Anaokulu ve Tire Mehmet Titiz Anaokulu belgelerini ilk alan kurumlar oldu. Projeye Tire’deki tüm okullar başvururken diğer okullarda da kılavuzda belirtilen şartlar yerine getirilmiş olup tetkik ve belgelendirme çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Başvuru öncesi okullar tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem planlarının, talimatların, eğitimlerin vb. işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması gerekmektedir.

Başvuru sonrasında, Milli Eğitim Bakanlığı ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen Tetkik Görevlileri tarafından bu okullar yerinde denetlenip kontrol ve belgelendirmesi yapılmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275