banner277
banner264

Kurtuluş İlkokulu’ndan anlamlı proje

Kurtuluş İlkokulu, ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında ‘Atık Yağ Toplama Kampanyası’ düzenledi. Toplama istasyonuna ilk atık yağı Okul Müdürü Cafer Tosun öğrencilerle birlikte döktü.

banner288
Kurtuluş İlkokulu’ndan anlamlı proje
banner291

Eğitimde olduğu kadar sosyal sorumluluk projelerinde de adından sıkça söz ettiren Kurtuluş İlkokulu, bir anlamlı projeye daha ev sahipliği yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tire Belediyesi’nin katkılarıyla atık yağ toplama kampanyası başlatan Kurtuluş İlkokulu, kampanya ile öğrencilere de temiz çevre bilinci aşılıyor. Atık yağ getiren her öğrenciye sembolik olarak yarım litre temiz su hediye eden okul yönetimi, sadece öğrenci ve velilerden değil, tüm Tire halkından kampanyaya destek bekliyor.

Konuyla ilgili okul yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Ülkemizin her alanında devam eden “Sıfır Atık” projesine bağlı olarak özellikle son zamanlarda ülkemizde ve dünyada yaşanan kuraklık ve çevre kirliliği sorununu bir nebze olsun önleyebilmek adına Kurtuluş İlkokulu olarak Tire İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tire Belediyesi’nin katkılarıyla okulumuzda “Atık Yağ Toplama Kampanyası” başlatmış bulunuyoruz. “Atık Yağı Getiriyorum Temiz Suyu Götürüyorum” sloganıyla öğrencilerimiz, velilerimiz ve tüm vatandaşlarımız evlerinde bulunan ve ortaya çıkan atık yağları geri dönüşüme kazandırarak ülkemizin geleceğine, temiz su kaynaklarımıza ve en önemlisi geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha yaşanabilir bir çevre için doğaya destek oluyor. Tüm velilerimizi ve vatandaşlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275