banner277
banner264

Gönül Köprüsü Kuran Öğrencilerden Kaymakam Tanrıseven’e Ziyaret

‘‘Biz Anadoluyuz’’ Projesine katılan öğrenci grubu Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, İçişleri Bakanlığı Strateji geliştirme Başkanlığı koordinasyonu ile hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında ilçemizden Malatya’ya giden öğrenciler ilçemize geri döndü. 

banner288
Gönül Köprüsü Kuran Öğrencilerden Kaymakam Tanrıseven’e Ziyaret
banner291


Öğrencilerin, ayaklarının tozuyla Kaymakam Tanrıseven’e gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde Malatya’da yaşadıkları ve edindikleri tecrübeleri aktarırken duydukları heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi.
 

“ÜLKEMİZİN FARKLI YÖRELERİNİ TANIYALIM”
Öğrencilerle tek tek ilgilenen Kaymakam Tanrıseven hem öğrencilerden hem de öğretmenlerinden gezi ile ilgili detaylı bilgi aldı. Kaymakam Tanrıseven Ülkemizi tanımak, bilgi ve görgüyü artırmak için öğrencilerin yaptığı gezilerin büyük fayda sağladığını belirtti. Tanrıseven şunları kaydetti:
‘‘Öğrencilerimizin bu tip organizasyonlar ile ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri onların arasındaki kardeşlik ruhu ve bilincinin geliştirilmesi milli ve manevi değerlerimizin paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılması açısından çok önemli.  Bu çerçevede 50 kadar öğrencimizin Malatya’ya Valisi Ali Kaban’ı ziyareti ve kenti gezmeleri çocuklarımıza yeni ufuklar açtı. Ülkemiz nüfusu ve kültürel zenginliğiyle büyük ve güçlü bir ülke. Birbirimizi doğru anlayarak ve birbirimize sahip çıkarak daha büyük hedeflere yürüyebiliriz.”

“ÇOK KEYİF ALDIK”
Malatya gezisine katılan öğrenciler, seyahatten büyük keyif aldıklarını söyledi. Öğrencilerin tamamı, Malatya’yı ilk kez gördüklerini belirterek, kenti çok beğendiklerini kaydettiler. Tireli öğrenciler, ilk kez uçağa bindikleri için de çok mutlu olduklarını belirttiler.

KAYMAKAM TANRISEVEN’E TEŞEKKÜR
İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz Kaymakam Tanrıseven’e ‘‘Biz Anadoluyuz’’ projesinin her aşamasında vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti. Özcan Karpuz, Öğrencileri bu tip anlamlı organizasyonlar ile geleceğe hazırlamaya devam edeceklerini belirtti.
Proje grubu öğrencilerin ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz’a İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi sorumluları Hüseyin Ezgin ve Mebrure Halhallı ile Fatih Ortaokulu Müdür Yardımcısı Akın Uysal, Kurtuluş Ortaokulu Rehber Öğretmeni Özlem Öztürk eşlik etti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274