CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, aday adayları için başvuru tarihlerini açıkladı. Yücel, adaylar belirlenirken, mümkün olduğunca kadın temsilini artıracaklarını söyledi.

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, “Adaylarımızı belirlerken katılımcı, kapsayıcı ve demokratik yöntemler kullanılacak. Belediye başkan adaylarımız belirlenirken, aynı MYK ve gölge kabinemiz belirlenirken olduğu gibi mümkün olduğunca kadın temsilini artıracak eşit temsil prensibine uyulmasına özen gösterilecek” diye konuştu.

MYK’da yerel seçim ve aday belirleme sürecine yönelik alınacak kararların toplantı sonrasında Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek tarafından duyurulacağını bildiren CHP Parti Sözcü Yücel partide aday adaylığı başvuruları için belirlenen tarih aralığını da açıkladı.

Başkan Okuroğlu, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümenine seçildi Başkan Okuroğlu, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Encümenine seçildi

BAŞVURU TARİHLERİ

Yücel, “CHP’den aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımız 21 Kasım 2023 ile 28 Kasım 2023 tarihleri arasından bu başvurularını yapabilecekler” dedi.

Editör: Ercan Çelik