banner277
banner264

Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı

Tire Belediye Meclisi 19. Seçim Devresi birinci yılı Ağustos Ayı meclis toplantısı pazartesi  gecesi saat 21:00’da Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda  yapıldı.

banner288
Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı

Meclis Toplantısı’nda;
- Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 31.07.2019 tarih ve 233 sayılı tezkeresi gereğince Engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarda bulunmak , bireylerin sosyal yaşama aktif katılımlarını sağlamak , kendilerine tanınan hakları aktarmak ve toplumsal yaşamda karşılaştıkları durumlara ait yönlendirmelerde bulunularak yardımlaşmaya yönelik hizmeti sağlamak amacıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde ‘’ Engelliler Birimi ‘’ kurulması hususunun görüşülmesi ve karara bağlanması maddesi Tire Belediye Meclisi olarak oy birliği ile kabul edildi.
- Tire Belediyesi Tarım – Orman Komisyonu Başkanlığı’nın 05.07.2019 tarih ve 1 sayılı raporu gereğince Belediye Meclisi’nin 01.07.2019 tarih ve 171 sayılı kararı ile komisyona sevki yapılan ‘’ Şehrimizde bulunan, kullanılan ve şu an kullanılmakta olan ata tohumlarımızın tekrar yaygınlaştırılması ve üretilmesi için tohum takas işleminin başlatılması , bu iş için haftanın bir günü şehrimiz Alay Parkı’nda tohum pazarı kurulması konusundaki raporun görüşülmesi ve karara bağlanması maddesi Tire Belediyesi Meclisi tarafından görüşüldü. Tohum Pazarı’nın Cuma günleri Alay Parkı’nda kurulması oy birliği ile kabul edildi. 

Tire Belediyesi Meclisi’nde görüşülen diğer maddeler ise ilgili komisyonlara sevk edildi.
Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ; Tüm Belediye Meclis üyelerine , Belediye Meclis Üyesi rozetlerini hediye etti. Salih Atakan Duran

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275