Siyasi partilerin Milletvekili aday adaylığı sürecini başlatmasıyla birlikte Tire’den de önemli açıklamalar gelmeye başladı. Tire’nin tanınmış iş insanı ve siyasetçilerinden Ahmet Alper Kasap, İYİ Parti İzmir 2 Bölge Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Kasap, adaylık açıklamasını İYİ Parti Tire İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen geniş katılımlı toplantıyla yaptı. Adaylığıyla ilgili konuşan Kasap, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Öncelikle bugün beni yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. 1975 yılında Tire’de doğdum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Tire’de dördüncü nesil olarak aile mesleğini sürdürmekteyim. Yaklaşık 70 seneden beri Tire’de işimizi devam ettirmekteyiz. Bugün işimizden ziyade memleketimize faydalı olabilmek için sizlerle beraber Milletvekili adaylığımı sunmak için karşınızdayım.

Topraklarımızın, çiftçilerimizin, besicilerimizin ve küçük imalatçılarımızın sorunlarını biliyorum. 14 yaşından beri kendi işimde çalışıyorum. Birebir çiftçilerimizle, besicilerimizle Kobilerle birebir iştirak halindeyim. Bölgemize yapılması gereken yatırımları, gelmesi gereken teşvikleri çok iyi biliyorum.

Bugün Küçük Menderes Havzası’na hizmet etmek için önemli bir adım attık. Bu adımı atmaktan ziyade bu toprakların çocuğu olarak tüm sıkıntıları gidermek için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyorum. Tarım ve hayvancılık üzerine önemli projelerimiz var. Bu projeleri geliştirmek istiyoruz. Küçük Menderes Havzası’nın İYİ Parti’den Milletvekili aday adayıyım. Tüm Küçük Menderes Havzası’ndaki vatandaşlarımızdan, partililerimizden ve dava arkadaşlarımızın desteklerini bekliyorum.

Elimizden geldiğinden daha fazlasını yapacağıma inanmanızı istiyorum. Bu yolda beni yalnız bırakmayan herkese şükranlarımı iletiyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

ŞENYURT: “BAŞARILAR DİLİYORUZ”

Alper Kasap’ın adaylık açıklamasının ardından bir açıklama da İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Yüksel Şenyurt’tan geldi. Alper Kasap’a tam destek verdiklerini söyleyen Şenyurt, şöyle konuştu;

“Beraber kurucusu olduğumuz partimizden ve aynı zamanda meclis üyemiz olan Ahmet Alper Kasap kardeşimiz Tiremizde olduğu gibi Küçük Menderes Havzası’na da faydalı olacak önemli bir adım atmıştır. Alper arkadaşımızın bölgemizin sorunlarını çözebileceğine inanıyor, çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyoruz.”

Editör: Haber Merkezi