Uzun yıllardır şehrin merkezinde atıl hale gelen, depreme dayanıksız olduğu için içeriye seyirci alınmayan ve maç oynatılmayan stadyumun duvarları yıkılarak modern bir Gençlik Merkezi’ne dönüşecek. Yapılacak olan Gençlik Merkezi içerisinde yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, Tenis kortu, 1000 kişilik kapalı spor salonu, antrenman sahası ve yürüyüş alanları olacak.

Geçtiğimiz gün Tire 4 Eylül Stadyumu’nda incelemelerde bulunan AK Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu, yapılacak olan projeyi yerinde inceledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın proje aşamasını bitirdiğini, ihale aşaması ve gerekli onayların çıkmasının ardından çalışmalara başlanacağını söyleyen Uğurlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “ 8O yıl önce Tire’ye kazandırılan Tire 4 Eylül Stadyumu depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile maçlara kapatıldı. Yıllardır atıl hale gelen ve sadece içinde antrenman yapılan bu alan şehrimizin tam merkezinde. Bizimde gönlümüz buna razı olmadı ve bu alanı modern bir Gençlik Merkezi yapmak için kolları sıvadık. Gençlik Spor Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde buraya bir Gençlik Merkezi yapılmasına karar verdik. Yapacağımız proje ile ilk olarak stadyumun duvarlarını kaldırarak bu alanın nefes almasını sağlayacağız. Şu an proje aşaması tamamlanmak üzere. Proje aşaması ve ihale aşamasının ardından mevcut alana yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, tenis kortu, 1000 kişilik kapalı spor salonu, antrenman sahası ve yürüyüş alanlarının da içinde bulunacağı modern bir Gençlik Merkezi yapacağız. Bu proje Tire’ye çok yakışacak.

Liseli öğrencilerden ilkokul ziyareti Liseli öğrencilerden ilkokul ziyareti

TİRE AK BELEDİYECİLİK İLE YENİDEN TANIŞACAK

Projelerin arka arkaya geleceğini söyleyen AK Parti Tire İlçe Başkanı Kadir Uğurlu; “ Tire için aşkla çalışmaya devam ediyoruz. Tire gelişim açısından çok vakit kaybetti. Yerel yönetim anlamında maalesef elle tutulur gözle görülür bir proje yok. İnşallah yerel seçimlerin ardından Tire’de AK Partili bir Belediye ile çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız.  Tire 4 Eylül Stadyumu’na yapacağımız yeni Gençlik Merkezimiz şimdiden ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi

WhatsApp Görsel 2023-11-12 saat 15.52.37_7449e118

stat

Editör: Ergün Çelik